+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • چرا نمی‌توان اتاق معینی در هتل رزرو کرد؟

  ۱۳۹۵/۰۷/۰۹
  تعداد نظر :(#)

  چرا نمی‌توان اتاق معینی در هتل رزرو کرد؟


  از نکات مهمی که شما قبل از مسافرت به آن فکر می کنید، شرایط سفر است. یک سفر خوب سفری است که به دلخواه شما انجام شده و انتظارات شما را برآورده کند. پس هر مقدار که شرایط سفر نزدیک به خواسته‌های شما باشد، برای شما لذت بخش و دلپذیر است

 • بسیاری از مسافرت‌ها امروزه با هواپیما صورت می‌گیرد و چه بسا بعضی از این سفرها ساعت‌ها به‌طول انجامد. برای بعضی از افراد در سفرهای هوایی، انتخاب صندلی و محل استقرار در هواپیما بسیار مهم است و این به یکی از دغدغه‌های مسافرت تبدیل شده است که البته طولانی بودن پرواز نیز به اهمیت این انتخاب می‌افزاید. به همین دلیل اگر شما جزو این دسته از مسافران باشید، در هنگام رزرو بلیط هواپیما با رجوع به سایت مربوطه این امکان را دارید که همان صندلی را انتخاب کنید که دلخواه شماست.

  در نتیجه وب‌سایت‌های مخصوصی با هدف دستیابی و انتخاب صندلی خاصی از هواپیما در مسافرت برای شما مهیا است و شما می‌توانید دقیقا همان صندلی دلخواه خود را انتخاب کنید.
  اینک سئوال اینجاست که چرا در این گونه موارد و در خصوص اتاق یک هتل مورد نظر، شما این امکان را ندارید که بتوانید دقیقا اتاق دلخواه خود را با تعیین شماره اتاق برای خود رزرو کنید؟

  الی گشت، دلایلی درباره این موضوع از طرف کارشناسان صنعت هتلداری ارائه کرده است .

  دلیل اول عدم استاندارد سازی سیستم رزرواسیون هتل‌ها در مقابل صنعت هوانوردی تجاری و مدنی است. سیستم رزرواسیون صنعت هوانوردی از مدت‌ها قبل به یک الگوی استاندارد در این زمینه دست یافته و آن را عملیاتی و اجرایی کرده است، در صورتی که از سوی جامعه صنعت هتلداری در این حوزه اقدامی صورت نگرفته است.

  دلیل دوم تنوع ساختاری و شکلی در معماری‌های هتل‌ها اعم از معماری‌های مدرن و نیز معماری سنتی هتل‌هاست. این تنوع ساختاری پیچیدگی‌هائی را در برابر شما قرارداد است که تسهیل کردن انتخاب اتاق برای عملا غیرممکن می‌شود و شما را از رسیدن به هدف خود باز می‌دارد. گستردگی تنوع شکلی اتاق‌های هتل‌ها بقدری است که طراحی و تعریف یک وبسایت با ویژگی‌هایی که بتوان به ما در این مورد کمک کند، عملا ناممکن است. اما در مورد هواپیماها که عموما از یک ساختار یک شکل و یکسان برخوردارند، تصور انتخاب صندلی مورد نظر، به دلیل همین یکسان بودن ساختار صندلی‌های هواپیما بطور خاص و شبیه هم بودن شکل هواپیماها بطور عام امکان‌پذیر است.
  یک شرکت حمل ونقل هوایی ممکن است دارای بیش از پانصد هواپیما باشد. در حالی که تمام این پانصد هواپیما از چند گونه محدود تشکیل شده باشند. پس اینکه بتوان بطور نمونه تصور انتخاب و استفاده از صندلی هواپیما را داشت دور از انتظار نیست.
  شاید برای هر کسی تصور چیدمان صندلی‌های یک هواپیما به دلیل سادگی آن قابل تصور باشد اما در خصوص هتل‌ها این‌گونه نیست. زیرا ابتدا اینکه مدیران هتل‌ها از انتشار نقشه هتل خود به دلایل امنیتی و غیره خودداری می‌کنند. دیگر اینکه به‌طور کلی هتلداران برنامه‌های مالی و درآمدزائی خویش را روی شکل و شمایل اتاق‌ها متمرکز نمی‌کنند. به طور ایده‌آل هتلداران تعرفه‌های مختلفی برای هر اتاق بسته به موقعیت آن شامل طبقات، ظاهر، دوری یا نزدیکی به بالابرها و غیره تعیین می‌کنند. در ثانی فارغ از دلایل امنیتی، امکان انتشار الگوی معماری و حتی سه بعدی ساختمان‌های هتل‌ها با هدف در دسترس قراردادن اتاق‌ها به مسافر وجود ندارد.
  و اما دلیل مهمتر، با فرض امکان رزرو اتاق خاص از یک هتل چه تضمینی وجود دارد که این اتاق در تاریخ مد نظر شما در اختیار شما قرار گیرد. زیرا به دلایل مختلف از جمله تمدید مسافر قبلی و غیر تضمینی وجود ندارد که حتما این اتاق در اختیار شما باشد. یکی دیگر از دلایل جنبه انتفاعی است که هتل‌ها اجازه رزرو اتاق خاص را نمی‌دهند. با این شرح که برای مثال در فصل گردشگری و در صورت امکان رزرو اتاق معینی از هتل دهها تن فقط اصرار بر رزرو اتاق خاصی را می‌کنند و بقیه اتاق‌ها خالی مانده است. پس با توجه به شرایط فعلی از موجودیت اتاق‌های خالی فارغ از شماره آن شما می‌توانید یک اتاق از تعداد اتاق‌های هتل را رزرو کنید.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon