+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • آزادسازی نرخ هتل‌ها باعث افزایش قیمت نمی‌شود

  ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  آزادسازی نرخ هتل‌ها باعث افزایش قیمت نمی‌شود


  رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: آزادسازی نرخ هتل‌های کشور موجب ارتقای کیفیت خدمات و کم شدن دخالت دولت در فرایند تعیین نرخ می‌شود نه افزایش قیمت.

 • جمشید حمزه‌زاده درباره آزادسازی نرخ هتل‌ها که آن را رئیس سازمان میراث فرهنگی روز یازدهم مهر ماه در همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری اعلام کرد گفت: ما دعا می‌کنیم که جدیت در صحبت‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی باشد. البته در این باره صحبتی با ما نشده است اتفاقا نظرم بر این است که باید این موضوع را پیگیری کرد. چون آزاد سازی نرخ هتل به توسعه گردشگری کمک می‌کند.
  وی درباره اینکه تجربه آزادسازی نرخ در ایران نشان می‌دهد که همیشه این سیاست تنها به افزایش نرخ منجر شده و نه به ارتقای کیفیت گفت: افزایش نرخ وجود نخواهد داشت. در بسیاری از کشورها آزادسازی انجام می شود. چرا که این کار موجب توزیع سفر در مواقع پیک خواهد شد و رقابت بین هتل‌ها به وجود می‌آید و کیفیت خدمات نیز ارتقا می‌یابد. در آن صورت مسافر نیز راضی تر از هتل بر می‌گردد.

  حمزه‌زاده درباره پیشینه صحبت‌های انجام شده با هتلداران تصریح کرد: یک بار آقای سلطانی‌فر در جلسه‌ای این موضوع را مطرح کرد و معتقد بود که باید چنین کاری انجام شود اما اینکه چقدر سازمان میراث فرهنگی روی این موضوع مصمم است جای بحث دارد. من فکر می‌کنم آزادسازی نرخ هتل‌ها زمان زیادی ببرد ما علاقه‌مند به اجرایی شدن این کار هستیم.

  وی افزود: این طور نیست که با آزادسازی نرخ، با افزایش قیمت مواجه شویم و هر کسی هر نرخی که خواست تعیین کند بازار عرضه و تقاضا همیشه تعیین کننده است. بخش خصوصی قیمت پیشنهادی خود را می‌دهد و تشکل مربوطه نیز آن را تعیین می‌کند این آزادسازی حتما با نظارت تشکل‌ها باید انجام شود. بهتر است که در مراحل اولیه آن را فازبندی کنیم. آزادسازی نرخ موجب می‌شود که فرایند دخالت دولت در تعیین نرخ‌ها کم شود.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon