+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • قرار نیست در آشوراده هتل ساخته شود

  ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
  تعداد نظر :(#)

  قرار نیست در آشوراده هتل ساخته شود


  مدیر کل زیستگاه ها و امور مناطق کشور در سازمان حفاظت محیط زیست: جزیره آشوراده به یک مکان گردشگری تبدیل می شود اما قرار نیست در آن هتل ساخته شود.

 • حمید گشتاسب میگونی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: آشوراده یک بخشی از مجموعه حفاظت شده مهم و بسیار ارزشمند برای سازمان حفاظت محیط زیست است چرا که این جزیره هم دارای عنوان ملی است و هم دو عنوان بین المللی دارد.

  وی ادامه داد: بنابراین علاوه بر خود ما که حساسیت ویژه ای بر مدیریت این منطقه داریم، یک نگاه جهانی نیز به آشوراده و مجموعه آن که تحت عنوان پناهگاه حیات وحش و ذخیره گاه زیستگاه میانکاله هست وجود دارد.

  مدیر کل زیستگاه ها و امور مناطق کشور در سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرح مدیریتی تهیه شده در سال ۹۱ برای جزیره آشوراده گفت : در سال ۹۱ یک طرح مدیریتی به منزله گردشگری در این منطقه تهیه شد و این برنامه از آن دسته برنامه هایی بود که برای تغییر مدیریت جزیره تصمیمات سازمان حفاظت محیط زیست باید اتخاذ می شد.

  گشتاسب میگونی ادامه داد : آشوراده به یک مکان گردشگری تبدیل می شود ولی گردشگری نه به آن مفهومی که برای اغلب مردم متصور است بلکه در این منطقه برخی سازه ها و ساختار خاص و تراکم جمعیت که آثار سوئی در منطقه بر جا نگذارد، اجرایی می شود.

  وی افزود: در همین خصوص استانداری گلستان طرحی به سازمان محیط زیست ارائه کرد که این طرح ماحصل جلسات و مصوبات قبلی بود که در سال ۹۲ انجام شده بود و ما آن را در سازمان حفاظت محیط زیست بررسی کردیم و در طی دو، سه مرحله نظر خود را در طرح گنجاندیم و سعی کردیم اهداف مدیریت منطقه بر اثر اجرای این طرح مخدوش نشود و بعد از جمع بندی نهایی طرح را به استانداری گلستان فرستادیم.

  مدیر کل زیستگاه ها و امور مناطق کشور در سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بحث گردشگری در جزیره آشوراده برپاست اما در قالب ضوابطی که مد نظر سازمان حفاظت محیط زیست است اجرا خواهد شد.

  وی با اشاره به اعضای کمیته تشکیل یافته برای جزیره آشوراده افزود: کمیته طبیعت گردی یا همان گردشگری جزیره آشوراده متشکل از سازمان میراث فرهنگی، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها و مراتع است که طبق مصوبات این سازمان ها طرح گردشگری اجرایی می شود.

  گشتاسب میگونی ادامه داد: علاوه بر سازمان های نامبرده، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و مراجع نظارتی و بازرسی کشور نیز طی بازدیدی از خود جزیره آشوراده تاکید کردند که هیچ گونه سازه بتونی و سنگی در این منطقه بنا نشود.

  مدیر کل زیستگاه ها و امور مناطق کشور در سازمان حفاظت محیط زیست گفت: یکی از ضوابط اساسنامه این است که رد پای انسان در منطقه به هیچ عنوان برجا نماند چه رسد به اینکه سازه های بتونی و سنگی در آن بنا شود و این سازه ها از دیدگاه ما منتفی است.

  وی با اشاره به زیستگاه پرندگان مهاجر در میانکاله و جزیره آشوراده افزود: مهم ترین زیستگاه پرندگان مهاجر کشور منطقه میانکاله و جزیره آشوراده است بنابراین هر گونه تغییر نامناسب در منطقه مهاجرت این پرندگان را تهدید می کند.

  گشتاسب میگونی ادامه داد: من با کمال اطمینان به شما می گویم که نظر سازمان حفاظت محیط زیست به هیچ وجه ایجاد سازه های سنگی و بتونی نیست و سازه هایی که قرار است در منطقه به کار رود به صورت اکولاژ است و با طبیعت منطقه همخوانی دارد.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon