+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • تنها هتل کتابخانه دنیا

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
  تعداد نظر :(#)

  تنها هتل کتابخانه دنیا


  در این کتابفروشی به راحتی میتوانید استراحت کنید. فروش کتاب در یک مغازه شهر پاریس به شیوه جالبی صورت می گیرد. کتابخانه شکسپیر شهر پاریس که از سال ۱۹۱۹ افتتاح شده بود در جریان جنگ جهانی دوم توسط نازی ها بسته شد و بار دیگر به سال ۱۹۵۱ با شیوه جدید شروع به کار کرد.این کتابخانه با ۶۰۰۰ هزار جلد کتاب در طول عمر کاری خود حضور نویسندگان معروف زیادی را به خود دیده است: ارنست همینگوی، جیمز جویس و ... واکنون دیگر به یک جاذبه توریستی این شهر تبدیل شده است.

 • اما نکته جالب برای این کتاب فروشی حضور شبانه روزی دوستداران کتاب در این فضا است، بدین صورت که مشتریانی که در طول روز به دیدن کتابها مشغول بوده اند اگر مایل باشند می توانند شب را در فضای در نظرگرفته شده به استراحت بپردازند و خواب راحتی را در این فضا تجربه کنند. اتاقی برای نویسندگان، محلی برای گفتگو و بحث پیرامون مسائل ادبی، اتاقی برای موسیقی و در نهایت شش تخت برای خواب فضای داخلی این کتابفروشی را تشکیل می دهد.


  تمامی خدمات این مجموعه فرهنگی رایگان است بازدیدکننده ها می توانند بدون پرداخت حتی یک دلار از امکانات در نظر گرفته شده استفاده کنند. تنها ارسال رزومه ای یک صفحه ای از خود و خواندن یک کتاب در طول حضور خود برای حضور در این مکان کافی است.


  یکی از صاحبان کتابفروشی شکسپیر طی این سالهای حضورش اقدام به نوشتن کتاب خاطراتی کرده و برخی از رزومه های عنوان شده را ذکر کرده و به انتشار رسانده است.
  شعار این کتابفروشی نیز در نوع خود خاص است: با غریبه ها مهربان باشیم شاید آنها فرشته ای در لباس مبدل باشند.
  تعداد بازدید کنندگان که شامل مهاجران بسیاری نیز است تا کنون به ۳۰ هزار نفر رسیده است. در این بین اقامت بازدید کننده ای به مدت هشت سال شاید از عجیب ترین اتفاقات این کتابفروشی بوده است. وی این همه سال را در میان این فضا زندگی کرد و دیگر عضوی از این فضا شده بود.


 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon