+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • اوحدی خبر داد: ثبت نام نیم میلیون نفر برای اربعین/افتتاح نخستین هتل استاندارد کربلا

  ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
  تعداد نظر :(#)

  اوحدی خبر داد: ثبت نام نیم میلیون نفر برای اربعین/افتتاح نخستین هتل استاندارد کربلا


  رییس سازمان حج و زیارت در همایش زائران عتبات با اشاره به ثبت‌نام بیش از نیم میلیون نفر در سامانه سماح برای پیاده‌روی اربعین، نسبت به فعالیت سودجویان در زمینه جعل ویزا هشدار داد.

 • سعید اوحدی در همایش توجیهی زائران عتبات عالیات استان تهران که امروز، جمعه هفتم آبان ماه با حضور جمعی از مسؤولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، زائران و مدیران و عوامل کاروان های عتبات برگزار شد، نسبت به اقدامات غیرقانونی مجموعه هایی که در روزهای اخیر در خصوص صدور ویزای جعلی عراق برای زائران اربعین اقدام کرده اند و پلیس فتا نیز در این خصوص گزارشی ارائه کرده است، هشدار داد.

  او در ادامه با اشاره به جایگاه رفیع زائران امام حسین (ع)، بیان کرد: در دیدار که چند ماه گذشته با یکی از مراجع عظام تقلید در قم داشتم، ایشان با اشاره به حدیث قدسی فرمودند؛ کسی که امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کند، همانند کسی است که خداوند را در عرش زیارت کرده باشد و از بنده خواستند تا این حدیث را در جمع زائران و خادمان زوار ابا عبدالله(ع) تکرار و بر این موضوع تاکید کنم.

  او در سخنانش بر اهمیت خدمت به زائران عتبات تأکید کرد و افزود: بر اساس این حدیث قدسی افرادی نیز که به زائران ابا عبدالله (ع) خالصانه خدمت می کنند همانند کسانی هستند که در عرش خداوند به زائران خدمت می کنند و جایگاه معنوی بلندی نصیب آنان شده است، بنابراین باید بر تلاش بر این مهم اهتمام ورزند.

  رییس سازمان حج و زیارت سپس با اشاره به حدیثی از مولای متقیان حضرت علی(ع)، بیان کرد: لازم است زائرانی که به این سفر معنوی اعزام می شوند پیش از سفر آمادگی لازم را بویژه از لحاظ معنوی پیدا کنند و روحانیان معظم کاروان ها نیز ابعاد معنوی سفر را برای زائران عتبات تشریح کنند.

  اوحدی در این همایش با اشاره به پیروزی های دولت و ارتش عراق و "حشد الشعبی" در مقابله با گروه های تکفیری و داعش به نقش زائران امام حسین(ع) در این پیروزی ها، اشاره کرد و افزود: قطعا حضور زائران در عراق در این سال ها موجب دلگرمی برادران عراقی در مبارزه با گروه های تکفیری شده است که امیدواریم در آینده نزدیک به پیروزی نهایی دست یابند.

  او همچنین با اشاره به جانفشانی های خالصانه مدافعین حرم، افزود: هر روز شاهد شهادت جمعی از مدافعان حرم اهل بیت (ع) هستیم که با نیروی شرف و غیرت و ایمانشان از حریم اهل بیت (ع) دفاع کرده اند تا آتش فتنه دشمنان را خاموش کنند و همچنین زائران با امنیت به زیارتشان بپردازند.

  رییس سازمان حج و زیارت همچنین ضمن نکوداشت جایگاه شهدا وگرامی داشت یاد و خاطره شهدای مظلوم فاجعه منا و حادثه مسجدالحرام در حج گذشته، اظهار کرد: در اربعین امسال پنج موکب در سه مرز کشور و شهر های مقدس کربلا و نجف به نام شهدای مظلوم منا برپا خواهد شد که به زائران اربعین خدمات رسانی خواهد کرد.

  اوحدی به شرایط امروز کشور عراق که نیروهای مردمی و ارتش این کشور با مجموعه‌های تکفیری و افراطی در حال مبارزه و مقابله هستند، اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب و نماینده محترم ایشان در امور حج و زیارت همواره بر خدمت صادقانه به زائران ابا عبدالله (ع) تأکید داشته‌اند و خادمان شما نیز تمام توان خود را برای ارائه بهترین خدمات ممکن بکار بسته‌اند و اگر مشکلی در خدمات و هتل‌ها وجود دارد مرتبط با شرایط موجود عراق است.

  رییس سازمان حج و زیارت درباره تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه زیر ساخت‌های خدماتی و رفاهی زائران در کشور عراق، گفت: هفته آینده نخستین هتل استاندارد کربلا افتتاح خواهد شد. همچنین پروژه بزرگترین هتل نجف نیز تا کنون پیشرفت ۷۰ درصدی داشته است.

  وی در ادامه درباره شرایط منطقه، یادآور شد: با تلاش‌های صورت گرفته در دو، سه سال گذشته مشکل امنیتی در مسیر زائران حسینی (ع) وجود نداشته و زائران بدون مشکل به زیارت خود پرداخته‌اند.

  این مقام مسؤول در امور حج و عتبات، با بیان این مطلب که تنها کاروان‌های تحت نظر سازمان حج قرارداد امنیتی با طرف عراقی دارند، درباره گشت‌ها و بازرسی‌هایی که از زائران در فرودگاه ها و ورودی عراق صورت می گیرد، گفت: زائران در این خصوص حساسیت نداشته باشند، چون این اقدامات در راستای تأمین امنیت آن ها در کشور میزبان صورت می گیرد تا در مقابل خطرات احتمالی محافظت شوند.

  رییس سازمان حج و زیارت، زائران عتبات را به رعایت اخلاق در این سفر معنوی، نوع دوستی و همچنین همراهی با مجموعه عوامل کاروان ها دعوت کرد و از زائران خواست؛ در طول سفر هم کاروانی های مسن و ناتوان خود را همراهی و مساعدت کنند.

  اوحدی همچنین از زائران کاروان های عتبات درخواست کرد؛ در سفر به عراق، به مردم مظلوم عراقی که طی این سال ها سختی های مقابله با گروه های تکفیری را متحمل شده اند و میزبان زائران هستند، احترام لازم را بگذارند و به عنوان سفیران معنوی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نهایت ارتباط فرهنگی و مناسب را با مردم کشور عراق داشته باشند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon