+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • فروش بلیط و رزرو جعلی هتل‌ها به مناسبت ایام پایانی ماه صفر

  ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
  تعداد نظر :(#)

  فروش بلیط و رزرو جعلی هتل‌ها به مناسبت ایام پایانی ماه صفر


  رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی با هشداری تازه از احتمال سوء استفاده برخی مجرمین سایبری و فروش تور و بلیط جعلی و سایت فیشینگ در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

 • سرهنگ جواد جهانشیری با هدف آگاه‌سازی شهروندان نسبت به ثبت‌نام اینترنتی انواع تور زیارتی یا تهیه بلیط اینترنتی وسایل حمل و نقل عمومی اعم از هواپیما‌، قطار یا اتوبوس و سوء‌استفاده احتمالی افراد سودجو و کلاهبردار در همین رابطه اظهار کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و کاربران علاوه بر رصد و پایش فضای سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا، برخورد با سایت‌ها و اشخاصی که در فضای مجازی ‌بدون مجوز‌، اقدام به تبلیغ اجرای تور می‌نماید که تعداد آنها نیز در حال افزایش است‌، در دستور کار پلیس فتا قرار دارد .

  وی افزود: در همین رابطه با نزدیک شدن به پایان ماه صفر و افزایش تقاضای انواع بلیط هواپیما‌، قطار و رزو هتل زائران و گردشگران مذهبی به مشهدالرضا(ع)‌، کلاهبرداران فضای سایبری از این موقعیت سوء‌استفاده نموده و با فریب کاربران اینترنتی اقدام به فروش جعلی بلیط و رزو هتل می‌نمایند .

  رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی ادامه داد: به همین منظور پلیس فتا استان خراسان رضوی از شهروندان می‌خواهد نسبت به خرید و رزو اینترنتی هتل با هوشیاری بیشتری عمل نموده و از درج اطلاعات خود بر روی سایت‌های نامعتبر‌، مشکوک و فیشینگ شده خودداری نمایند.

  سرهنگ جهانشیری اظهار ‌کرد: کاربران توجه داشته باشند قبل از ورود به درگاه اینترنتی‌، ضمن بررسی اصالت سایت نسبت به بررسی آدرس دقیق اینترنتی در نوار آدرس با بررسی نماد اعتماد الکترونیکی حتما به دو پارامتر https و نشان قفل امنیتی نیز توجه لازم را مبذول داشته و برای وارد کردن اطلاعات بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

  وی با بیان اینکه از جستجوی شرکت‌ها و تعاونی‌های مختلف در موتورهای جستجو خودداری نمائید، گفت: مجرمین سایبری با بارگزاری سایت‌های تقلبی و جعلی، به راحتی می‌توانند کاربرانی را که از طریق موتورهای جستجو به دنبال یافتن آدرس سایتی هستند را به دام اندازند.

  این مقام انتظامی خاطر نشان‌کرد: شهروندان گرامی جهت بررسی دفاتر گزارش و اصالت سایتی که برای ثبت‌نام اقدام نموده‌اند می‌توانند به پایگاه اینترنتی سایت‌های دارای مجوز وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و پایگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و... مراجعه و با اطلاعات کامل اقدام به خرید بلیط و رزرو اماکن مورد علاقه جهت مسافرت بپردازند.

  سرهنگ جهانشیری در خاتمه با آرزوی قبولی طاعات و عزاداری هموطنان عزیز، از شهروندان درخواست کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon