+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • دانشگاه هتل داری در اصفهان تاسیس می شود

  ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  دانشگاه هتل داری در اصفهان تاسیس می شود


  توافقنامه تاسیس دانشگاه هتل داری اصفهان بین یک شرکت سرمایه گذاری ایرانی و دانشگاه بین المللی هتل داری لوزان سوئیس منعقد شد.

 • به گزارش خبرگزاری ایرنا، این توافقنامه روز شنبه در همایش بین المللی سفر پاک در هتل عباسی اصفهان به امضای احمدرضا نیک کار اصفهانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا متعلق به صندوق بازنشستگی کشور و آندره مک (Andre Mack) مدیر مشاوره دانشگاه هتلداری لوزان سوئیس رسید.

  توسعه صنعت گردشگری، برگزاری دوره های آموزشی و ارائه جدید ترین دانش مرتبط با مجموعه های هتل داری از جمله اهداف تاسیس دانشگاه بین المللی هتل داری اصفهان اعلام شده است.

  دانشگاه بین المللی هتلداری لوزان سوئیس، زیر مجموعه شرکت اکول هتل (Ecole HOTELIERE) و مسئول برنامه های آموزشی و مشاوره درباره توسعه و مدیریت دانش گردشگری و هتلداری است که در بیش از ۵۰ کشور جهان فعالیت دارد.

  گرچه در چندین دانشگاه کشور رشته تخصصی هتل داری و گردشگری وجود دارد اما دانشگاه هتل داری تاکنون تاسیس نشده است.

  استان اصفهان دارای ۹۰ هتل و ۶۵ مهمانپذیر است که از این تعداد ۵۷ هتل و ۳۰ مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

  هتل سازی و هتلداری یکی از زیرساخت های اساسی در صنعت گردشگری بشمار می آید که استان اصفهان به عنوان یکی از قطب های اصلی این صنعت در کشور، نیازمند توسعه این زیرساخت هاست.
  گردشگری به عنوان مهم ترین محور توسعه استان اصفهان مورد تاکید قرار دارد و تقویت زیر ساخت های این صنعت بویژه در بخش هتل داری از اولویت های این استان است.

  از طرفی با توجه به توسعه روابط بین المللی کشورمان و تاثیرآن در افزایش ورود گردشگران و جهانگردان خارجی به ایران بویژه استان اصفهان، هتل سازی و توسعه دانش هتلداری در این استان به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار دارد.

  همایش بین المللی گردشگری و سفر پاک با حضور کارشناسان و صاحب نظران در حوزه گردشگری و حمل و نقل عمومی شهری روز شنبه در هتل عباسی اصفهان آغاز شد و به مدت سه روز در قالب کارگاه های تخصصی ادامه دارد.

  ارتباط بین مدیران حوزه های گردشگری و کارشناسان بین المللی با برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی کاربردی و تخصصی، همچنین ایجاد بسترهای مناسب برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری برای تسریع در تصمیم، هدفمندی تصمیمات و ملموس تر کردن چشم انداز آینده از اهداف برگزاری این همایش است.

  استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

  صنعت گردشگری استان اصفهان از سال ۹۲ در مسیر رشد و توسعه قرار گرفت و آمار ورود گردشگران خارجی به این استان در همین سال از ۱۱۰ هزار به ۱۸۰ هزار نفر افزایش یافت. این آمار در سال ۹۳ به ۲۵۰ هزار نفر و در نیمه اول سال ۹۴ به بیش از ۲۵۰ هزار نفر رسید.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon