+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • هتلی از جنس طلا

  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
  تعداد نظر :(#)

  هتلی از جنس طلا


  سفری به درون لوکس‌ترین سوئیت گران‌ترین هتل دنیا؛ جایی که همه چیز از طلا است!


  به نظر شما چه چیزی در دنیا حکمرانی می‌کند؟ عشق و انسان دوستی؟ خردگرایی و عقل محوری؟ نه، قطعاً تنها یک چیز است که حکمرانی می‌کند؛ پول!

 • اعراب، و به طور اخص شیوخ متمول عرب، از دیرباز علاقه فراوانی به تجملات داشته‌اند. حتی در قدیمی‌ترین روایات اعراب هم افراد متمول، میل شدیدی به تجمل گرایی داشته‌اند. شاید در این دوره از تاریخ دیگر ساختن کاخ‌هایی مانند ۱۰۰۰ سال پیش غیر منطقی بیاید، اما واقعیت آن است که این اقوام تاریخی، هنوز هم علاقه خود به تجملات به خصوص «طلا» را از دست نداده‌اند.

  در این مقاله فارنت، سفری به یکی از لوکس‌ترین سوئیت‌های هتل ۷ ستاره «برج‌العرب» دبی، که تقریباً گران‌ترین هتل دنیا محسوب می‌شود داریم. همانطور که در عکس‌های پیش رو خواهیم دید، به شکل عجیب و مفرطی در ساخت این هتل، از طلا و متریال‌های گران قیمت استفاده شده‌است. تا جایی که این سوال در ذهن به وجود می‌آید؛ «این همه خرج با چه هدفی؟».

  عکس‌ها و توضیحاتی که در ادامه از این هتل خواهید خواند، حاصل سفر عکاسی به نام «الکس چبان» به دوبی و این هتل است. فارنت شما را دعوت می‌کند
  امروز دیگر می‌توان گفت که این هتل بادبان شکل، به نماد دبی تبدیل شده‌است. البته هتل‌های جدید‌تری هم در دبی ساخته شده‌اند، اما همچنان ویژگی‌های عجیب این هتل، باعث قرار گرفتن آن در مرکز توجه توریست‌ها می‌شود. برج‌العرب ۲۰۲ اتاق لوکس دوبلکس با تمام امکانات دارد. قطعاً هرکسی توانایی گرفتن اتاق در این هتل را ندارد.
  سوئیت‌هایی که قرار است درباره آنها صحبت کنیم، در بروشور هتل با نام «سوئیت‌های دو خوابه رویال» نام گذاری شده‌اند و در بالاترین طبقه هتل قرار دارند
  این سوئیت‌ها دارای آسناسور اختصاصی هستند
  از همان ورودی سوئیت، تکلیف مسافر روشن می‌شود. در ساخت و یا پوشش تک تک اجسام داخل سوئیت از طلای ۲۴ عیار استفاده شده است.
  این تلویزیون به صورت سفارشی توسط ال جی ساخته شده و در ساخت قاب دور آن از طلا استفاده شده است. به نظر شما قاب طلایی، تاثیری بر روی چیزی که از تلویزیون می‌بینند دارد.
  یک سرویس بهداشتی کوچک (!) هم در کنار اتاق نشیمن قرار دارد، که به هر چیزی شباهت دارد، جز سرویس بهداشتی!
  حتی شیر آب هم از طلای ۲۴ عیار ساخته شده‌است
  در بالای تخت به شکلی جالب آیینه‌ای بزرگ بر روی سقف قرار گرفته است. شکل این اتاق خواب من را یاد داستان‌های هزارویک شب می‌اندازد.
  این هم اتاق خواب دیگر سوئیت، که در آن به شکل سنتی از حجله استفاده شده‌است. نوعی تفکر قاجاری در ساخت این هتل وجود دارد
  بلاخره یک وسیله غیر طلایی پیدا شد. آی‌مک اپل تنها وسیله‌ایست که بدون تفاوت با دنیای بیرون همانطور که هست در این سوئیت قرار دارد. البته به نظرم طبیعی است که اپل به حماقت‌های بی پایان سازندگان هتل تن نداده است.
  راستی ضروف غذا خوری هم از طلا و نقره بی بهره نیستند.
  راستی این همه طلا چه تاثیر مثبتی بر روی مسافر دارند؟ اگر این تجملات نبودند، تفاوتی در رفاه و آسایش مسافر به وجود می‌آمد؟ به نظر شما این هتل نماد یک تحجر بزرگ در قرن بیست و یکم نیست؟ تحجری که البته چندی است در ایران هم پیدا شده و با پیج اینستاگرام «بچه پولدارهای تهران» خودش را به جهان معرفی کرد
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
هتل طلایی


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon