+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • تاریخچه واژه هتل

  ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
  تعداد نظر :(#)

  تاریخچه واژه هتل


  هتل واژه ای است فرانسوی.این واژه در زبان فرانسوی به ساختمانی گویند که بازدید کنددگان آن بسیار است ولی پس از وارد شدن این کلمه در زبان انگلیسی معنای آن به مکانی برای اقامت مسافران تغییر یافت.

  صنعت هتلداری از کشورهای اروپایی به خصوص کشور سوییس آغاز شد. در ابتدا این مکان ها بسیار کوچک و محقر بودند ولی کم کم گسترش یافت.این رشد و گسترش در آمریکا با باز شدن هتلی به نام سیتی هتل آغاز شد.این شروع، انگیزه های بسیاری در شهرهای مختلف برای تاسیس هتل به وجود آورد. این صنعت پس از جنگ جهانی دوم بسیار رونق یافت.

 • با گسترش و ساخت هتل های بزرگی مانند هتل شرایتون، هیلتون و ... هتل های کوچک احساس شکست می کردند و باید به گونه ای به هتل های بزرگ متصل می شدند و سرویس ها و خدمات خود را به صورت کامل تر در اختیار مهمانان قرار می دادند و رضایت آن ها را فراهم می نمودند. با این کار هتل های بزرگ یک سری خدمات برای هتل های کوچک فراهم می نمودند به عنوان مثال مشارکت آن ها موجب می شد هتل های کوچک از حالت انفرادی خارج شده و به صورت زنجیره ای کار خود را ادامه دهند و مدیران متخصص برای اداره هتل های کوچک تعیین می شد و فروش آن ها مداوم تر و سود آن ها نیز بیشتر می شد و کم کم بیشتر هتل های کوچک زیر مجموعه هتل های بزرگ شدند.
  مهمانان بر اساس خدمات و امکاناتی که هتل ها در اختیار آن ها قرار می دهند به 3 دسته تقسیم می شوند:
  دسته ی اول مسافرانی که از آرامش و نوع پذیرایی و سرویس و خدمات هتل رضایت کامل داشته و با رضایت خاطر و لبخندی بر لب هتل را ترک کرده و به دوستان و آشنایان نیز پیشنهاد کرده و یقین خواهید داشت که حداقل چند مسافر به مسافرین هتل شما افزوده خواهد شد.
  در دسته دوم، از نظر مهمانان خدمات در حد متوسط و معمولی بوده و رضایت مسافران در حد زیادی نیست و از نظر آن ها پول پرداختی بیش از خدمات ارائه شده است پس از ترک این مسافر دیگر نباید انتظار باز گشت او را داشت.
  در دسته سوم شرایط به گونه ای است که مسافر به هیچ عنوان از اقامت در آن هتل راضی نیست و در هنگام ترک هتل نیز آن قدر شرایط بد بوده است که شاید مسافر شکایت خود را به زبان آورد.
  بدون شک تمامی هتلداران دوست دارند مسافرین پس از ترک هتل از نوع اول باشند و اگر این گونه نیست باید علت بررسی شود. اگر در مکان هتل عیب ونقصی وجود ندارد باید تجهیزات و تشکیلات آن مورد بررسی قرار گیرد و بعد از آن نیز باید روی رفتار پرسنل تمرکز کرد.
  خدمات از ارکان اصلی در صنعت هتلداری می باشد که کیفیت آن می تواند آبرو و حیثیت هتل را حفظ نماید. اگر ساختمان هتل بسیار لوکس و شیک باشد ولی خدماتی که مسافر به آن نیاز دارد در دسترس نباشد و پرسنل به خوبی نتوانند با مسافر ارتباط بر قرار نمایند اطمینان داشته باشید که نارضایتی برای مسافر ایجاد خواهد شد.
  خدماتی که مسافر انتظار دارد به صورت کامل به او ارائه شود: غذای خوب، پذیرایی خوب، رفتاری مودبانه و درعین حال صمیمی، پاکیزگی، حسن نیت و صداقت مسئوولین، محیطی آرام و ...
  اصول مهم در امر هتلداری:
  •سرمایه
  •محل هتل ( باید محل مناسبی در سطح شهر برای بنای هتل انتخاب شود )
  •ساختمان
  •مدیر
  •پرسنل
  •تجهیزات هتل ( وسایل خریداری شده برای هتل باید استاندارد باشد، جنس مرغوبی داشته باشد و تعیین محل قرار گیری اشیا مورد استفاده نیز اهمیت فراوان دارد، به رنگ آمیزی و دکور هر قسمت نیز باید توجه خاصی داشت تا به مسافر حس خوبی داده شود )
  •سیستم و گردش کار
  •خدمات
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
تاریخچه هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon