+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • استراتژی‌های هتلداری - تعیین Mission

  ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  تعداد نظر :(#)

  استراتژی‌های هتلداری - تعیین Mission


  اغلب مدیران هتل تلاش می‌‌کنند تا با اتخاذ تصمیمات صحیح به افزایش کیفیت خدمات و درآمدزایی هتل کمک کنند. از آنجایی که تبیین استراتژی مناسب برای تحقق‌ اهداف از پیش تعیین شده نقشی‌ انکار ناپذیر دارد، در این مجموعه مقالات سعی شده تا ویژگی‌‌ های استراتژی مناسب و مشخصه‌های کلیدی آن را بر شمرده و راه‌ های رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده را مرور کنیم.

 • استراتژی هتل با درکی مناسب از این صنعت آغاز می‌‌شود و باید فهم مناسبی داشته باشیم از اینکه چه کسی‌ قرار است راضی‌ نگاه داشته شود، چه چیزی راضی‌ کننده است و یا چگونه به نیاز‌های مهمانان باید پاسخی مناسب داد.
  مسیر استراتژی شامل تبیین ارزش‌ها و قواعد است و باید مشخص شود به چه شکل پیشرفتی مناسب حاصل می‌‌شود. برای مثال هتل Indigo که یکی‌ از برند‌های هتل‌های زنجیره‌ای IHG است، خود را به عنوان بوتیک هتلی معرفی‌ می‌‌کند که برای قشر متوسط مهمانان مناسب است.


  این هتل در معرفی‌ خود به مهمانان بر ارزش‌های بنیادین انسان تاکید می‌‌کند و با ارائه خدماتی لوکس با قیمتی مناسب، تلاش می‌کند مهمانان خود را راضی‌ نگاه دارد. کسانی‌ که قرار است در این هتل اقامت کنند معمولا مسافرانی هستند که خواستار تجربه‌ای متفاوتند.


  یکی‌ از بهترین راه‌‌ها برای در میان گذاشتن مسیر استراتژیک خود با متقاضیان نوشتن Mission است که به اختصار اهداف هتل را در این صنعت بیان می‌کند.


  Mission معمولا شامل اطلاعاتی‌ درباره بازار هدف، مشتریان، محصولات، خدمات، همکاران، مکان ارائه خدمات یا محصولات و شاخص‌های استراتژیک دیگر است.


  برای مثال هتل Adare Manor اهداف خود را اینگونه بیان می‌‌کند:


  - ما قدمتی تاریخی‌ داریم و متعهد هستیم خدماتی به مهمانان خود ارائه دهیم که فراتر از انتظارت ایشان باشد.


  - ما همکاران خود را تشویق می‌کنیم که بیاموزند و آموزش دهند و محیطی‌ مناسب و خوشایند را برای یکدیگر فراهم کنند.


  - ما متعهد به جامعه و محیطی‌ هستیم که در آن فعالیت می‌کنیم.


  - ما از هرگونه بازخوردی استقبال می‌کنیم. بازخورد مهمانان برای ما از ارزش بالایی برخوردار است و به ما در راستای بهبود خدمات کمک شایانی می‌‌کند.


  - به عنوان هتلی که به صورت خانوادگی اداره می‌‌شود، مهمان‌نوازی ما تنها محدود به آنچه در اهداف ما است، نمی‌شود؛ بلکه ما تلاش می‌کنیم محیطی‌ برای مهمانان خود فراهم آوریم که همچون خانه خود در آن راحت باشند و اقامتی خوشایند را تجربه نمایند.
  در حالی که‌ اغلب با تفاوت‌های میان Vision و Mission گیج می‌‌شویم باید به نکته‌ای توجه کنیم که Vision به آینده ایده‌آل و بی‌نظیر هتل اشاره دارد و در واقع ما تلاش می‌کنیم که با تحقق‌ اهدافمان به آنچه در Vision آمده است برسیم.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
تعیین missionدر هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon