+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • شکایت هتلدار معروف از سازمان میراث فرهنگی به نمایندگی از جامعه هتلداران

  ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  تعداد نظر :(#)

  شکایت هتلدار معروف از سازمان میراث فرهنگی به نمایندگی از جامعه هتلداران


  بازرس جامعه هتلداران ایران از شکایت رئیس یکی از تشکل‌های هتلداری کشور از سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیوان عدالت اداری خبر داد.

 • جعفربذری ابراز داشت: شورای عالی نظارت در اردیبهشت‌ماه سال جاری، دستورالعملی را تصویب کرده است مبنی بر اینکه تاسیسات گردشگری و علی‌الخصوص تاسیسات اقامتی بایستی از قانون نظام صنفی تبعیت کنند و تمامی تشکل‌های هتلداری نیز زیر نظر این قانون اداره شوند.

  بذری با اشاره به اینکه دستورالعمل شورای عالی نظارت تمامی هتلداران را ملزم به اخذ پروانه کسب می‌کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه هتل و هتلداری یک صنعت به حساب می‌آید باید طبق قانون توسعه صنعت گردشگری اداره شود، همانطور که تاکنون نیز فعالیت‌ها در این حوزه بر اساس این قانون انجام شده است.

  بازرس جامعه هتلداران ایران افزود: یکی از نمودهای بارز تحقق شعار سال و دستیابی به اقتصاد مقاومتی، توسعه گردشگریست و چنانچه هتلداری تحت نظر قانون نظام صنفی اداره شود، مشکلات عدیده‌ای برای فعالان و سرمایه‌گذاران این حوزه ایجاد خواهد شد.

  بذری ادامه داد: در حال حاضر تنها ۳ استان در چارچوب اتحادیه و بر اساس قانون نظام صنفی فعالیت دارند و هنوز اقدامی برای تشکیل جامعه هتلداران انجام نداده‌اند.

  رئیس جامعه صنفی تاسیسات اقامتی استان اردبیل گفت: در اواخر سال ۹۴، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات کل استان‌ها اعلام کرد که اتحادیه حق دخالت در امور هتل‌ها و تاسیسات گردشگری را ندارند.

  وی افزود: متاسفانه با خبر شدیم که اخیرا یکی از دوستان با توجه به دستورالعمل صادره توسط شورای عالی نظارت، خود را به عنوان نماینده جامعه هتلداران ایران معرفی و شکایتی را علیه سازمان میراث فرهنگی در دیوان عدالت اداری مطرح کرده است.

  بذری در پایان گفت: تا این لحظه و بر خلاف انتظاری که از جامعه هتلداران ایران به عنوان تشکل رسمی صنعت هتلداری داشتیم، هیچ اقدام و واکنش خاصی صورت نگرفته است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon