+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • هتلداران باید در قالب اتحادیه فعالیت کنند

  ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
  تعداد نظر :(#)

  هتلداران باید در قالب اتحادیه فعالیت کنند


  "حمیدرضا دلجوی ثابت" که سابقه عضویت در جامعه هتلداران ایران و ریاست جامعه هتلداران گیلان را داراست، معتقد است که جامعه هتلداران تنها یک تشکل تشریفاتی و مشورتی است و هتلداران برای اخذ امتیازات بیشتر بایستی در قالب اتحادیه فعالیت داشته باشند.

 • عضو اسبق جامعه هتلداران ایران و رئیس پیشین جامعه هتلداران استان گیلان در رابطه با فعالیت تشکل‌ها در حوزه هتلداری، ضمن اشاره به تشریفاتی و مشورتی بودن ذات تشکیل جامعه هتلداران، اظهار داشت: هتلداران با فعالیت در قالب اتحادیه، قدرت بیشتری برای کار و اخذ امتیازات خاص خواهند داشت.

  حمید دلجو گفت: مشکل اصلی جامعه هتلداران، عدم وجود یک هتلدار کارآمد در راس امور است؛ هیات مدیره جامعه هتلداران به دلیل نوع نگرش، ضعف تشکیلاتی و سایر کمبودها، مجبور به انتخاب یک رئیس "شبه دولتی" و فاقد هر گونه ویژگی مالکیت خصوصی شده است.

  پیشکسوت صنعت هتلداری ابراز داشت: هتلداران با فعالیت در قالب اتحادیه‌های هتلداری و تحت نظارت قوانین وزارت صنایع و بازرگانی امکان کار و اخذ امتیازات خاص بیشتری را پیدا خواهند کرد زیرا در قالب اتحادیه توان لابی‌گری برای کسب امتیازات دولتی به‌مراتب افزایش خواهد یافت.

  دلجو در خصوص تلاش گروهی از هتلداران در راستای ابطال مصوبه اخیر شورای نظارت، گفت: به عقیده من ابطال این مصوبه امکان‌پذیر نیست زیرا هتلداری بر خلاف نظام مهندسی و نظام پزشکی به عنوان یک صنف و فعالیت خاص تعریف نشده است.

  دلجو ادامه داد: جامعه هتلداران دارای ذاتی تشریفاتی و مشورتی است و در وضعیت فعلی اعضای هیات‌مدیره این تشکل فاقد توان لازم برای اخذ کوچک‌ترین امتیازات هستند. البته ۲ راهکار وجود دارد؛ تثبیت قانونی جامعه هتلداران که با توجه به خلاء‌های موجود دور از انتظار است و دیگری ادغام جامعه هتلداران در اتحادیه‌های استانی و کشوری تحت هدایت قوانین نظام صنفی که این مورد نیز در ابتدای راه با معضلات و مشکلات خاص و وسیعی روبه‌رو خواهد بود.

  رئیس پیشین جامعه هتلداران گیلان در واکنش به اظهارات اخیر جواد عباسی، دبیر جوامع هتلداری غرب و شمال‌غرب کشور که دخالت اتحادیه‌ها در امور هتلداری را غیرقانونی معرفی کرده بود، گفت: بر اساس آخرین قانون نظام صنفی که مورد تصویب و تایید مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان نیز قرار گرفته، تنها مشاغل خاص از شمول قانون نظام صنفی کشور مستثتا هستند؛ هتل و هتلداری در قانون به عنوان یک فعالیت "خاص" تعریف نشده است.

  وی افزود: در مشاغل خاص مانند نظا مهندسی و نظام پزشکی، داشتن آئین‌نامه اجرایی از الزامات است که جامعه هتلداران از ابتدای تشکیل فاقد آن بوده است.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon