+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • قانون؛ فصل‌الخطاب فعالیت تشکل‌های گردشگری

  ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
  تعداد نظر :(#)

  قانون؛ فصل‌الخطاب فعالیت تشکل‌های گردشگری


  رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران اظهار داشت: در رابطه با هر گونه اصلاح ضوابط و ارتباط ساختاری تشکل‌های گردشگری با نهادهای حاکمیتی، قوانین قوای مقننه فصل‌الخطاب است.

 • فرخ‌مهر با تاكيد بر ضرورت توجه نهادهای حاکمیتی به بخش خصوصی به‌عنوان عاملی تاثیرگذار در توسعه و پویایی صنعت گردشگری، خاطر نشان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری که سال جاری را سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نام‌گذاری كرده‌اند، می‌توان صنعت گردشگری را از جمله مهمترين حوزه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی دانست که در اسناد بالادستی کشور نظیر اصل ۴۴ قانون اساسی، قانون اجرای سیاست‌های کلی نظام و همچنین قانون بهبود فضای کسب و کار نیز به وضوح به آن اشاره شده است.

  وي با بيان اينكه تحقق آرمان پنج برابر شدن گردشگران خارجی با حضور تمام عیار بخش خصوصی در این صنعت محقق مي‌شود، تصريح كرد: هرگونه تغییر در قوانین، دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها بایستی با حضور موثر بخش خصوصی صورت بگیرد.

  به گفته فرخ‌مهر، توجه به این صنعت از نظر ابعاد راهبردی، فرایند توسعه ملی، تحقق سند چشمانداز و نیز توسعه اشاعه فرهنگ اسلامی - ایرانی در بین ملل مختلف، بسيار حائز اهميت و مستلزم توجه جدی و همه‌جانبه به تمامی نقشآفرینان در عرصه این صنعت است.

  رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران هرگونه اختلاف نظر بنیادین بین تشکل‌های صنعت گردشگری را مردود و خلاف اخلاق حرفه‌ای دانست و افزود: وجود سلیقه‌های مختلف و تضارب آرا به هیچ عنوان به معنای اختلاف نیست؛ این جایگاه می‌طلبد تا سرمایهگذاران در اين بخش از دیدگاه‌های مختلف به تحلیل ساختارهای اولیه و تأثیرگذار از جمله قوانین، ضوابط و ارتباط با نهادهای تأثیرگذار خود بپردازند.

  وی ادامه داد: کلیه تشکل‌هایی که تحت عناوین مختلف در حوزه گردشگری فعالیت میكنند، یک پیکره واحد می‌باشند و علیرغم آنکه دارای استراتژی‌های خاص و بعضا متقاوتی هستند با هدفی مشترک به‌عنوان موتور محرک صنعت گردشگری، سیر تکامل و رشد این صنعت را طی دوره‌های مختلف رقم زده‌اند.

  فرخ‌مهر با اشاره به برخی اظهارنظرهای مطرح شده در حوزه هتلداری، ابراز داشت: هتل‌ها با توجه به ساختار اقتصادی گرانی که دارند، وجه تمایز حوزه گردشگری محسوب می‌شوند.

  فرخ‌مهر در خصوص فعالیت تشکل‌های هتلداری گفت: با توجه به ساختار تعریف شده در قوانین، تعداد واحدهای زیرمجموعه هر تشکل در تعیین جایگاه مردمی آن تاثير‌گذار است.

  وی ضمن اشاره به اینکه هم‌اکنون در حدود ۲۶۰۰ مرکز اقامتی شامل هتل و مهمان‌پذیر در سطح کشور فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: اتحادیه‌های گردشگری با توجه به قدمت دیرینه‌ای که از نظر قوانین بالادستی مانند قوانین سازمان میراث فرهنگی، سازمان صنعت و معدن و نظام صنفی دارند، هم‌اکنون در ۱۶ استان کشور و در قالب ۲۴ اتحادیه بیش از ۱۶۰۰ واحد اقامتی را تحت پوشش خود دارند که این گویای نقش موثر اتحادیه‌ها در صنعت گردشگری است.

  رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران مجددا با رد شائبه هرگونه اختلاف‌نظر میان تشکل‌های گردشگری، گفت: در خصوص نحوه فعالیت تشکل‌های صنفی و ارتباط آنها با نهادهای حاکمیتی، قوانین قوه مقننه را فصل‌الخطاب می‌دانیم.

  فرخ‌مهر در پایان اظهار داشت: صیانت از صنعت گردشگری با همگرایی نهادهای متولی و بخش خصوصی محقق خواهد شد و در این راستا قطعا نقش تشکل‌های مردمی همچون این اتحادیه با شصت و پنج سال سابقه فعالیت با ضوابط اجرایی نشأت گرفته از دو نهاد سازمان میراث فرهنگی و قانون نظام صنفی در تنظیم مقررات و آئین‌نامههای بنیادین و مترقی و فارغ از دسترسی‌های سلیقه ای در پیشبرد اهداف این صنعت بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon