+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • مردم ایران فقیر شده‌اند / سفر خارجی ارزان‌تر است

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
  تعداد نظر :(#)

  مردم ایران فقیر شده‌اند / سفر خارجی ارزان‌تر است


  مهرداد خسروی، مدیرکل هتل پارسیان شیراز فعالیت خانه‌مسافرها را در کاهش ضریب اشغال هتل‌های ۴ و ۵ ستاره کشور بی‌تاثیر می‌داند و معتقد است میهمانان این هتل‌ها هیچ وقت به خانه‌مسافرها مراجعه نمی‌کنند.

 • ضریب اشغال مناسب هتل پارسیان شیراز به دلیل قراردادهای خاص

  مهرداد خسروی، مدیرکل هتل پارسیان شیراز به ضریب بالای اشغال این هتل در ایام مختلف سال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هتل ۴ ستاره پارسیان شیراز وابسته به هلدینگ سیاحتی و گردشگری بنیاد مستضعفان بوده و زیر نظر شرکت هتل‌های پارسیان به عنوان بزرگترین گروه هتلداری کشور فعالیت می‌کند، لذا از قراردادهای خاص با برخی شرکت‌های بزرگ مانند شرکت نفت نیز بهره‌مند است و در نتیجه معمولا ضریب اشغال این هتل در مقایسه با هتل‌های هم سطح خود در شهر شیراز، بالاتر است. کاهش شدید ضریب اشغال از ابتدای خرداد

  مدیرکل هتل پارسیان شیراز اظهار داشت: در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری در مقایسه با سال قبل تفاوت چندانی نداشته و حتی رشد نیز داشته‌ایم. برای مثال ضریب اشغال هتل در فروردین سال گذشته ۹۰ درصد و در سال جاری بالغ بر ۹۲ درصد بوده است.

  وی ادامه داد: ضریب اشغال هتل پارسیان شیراز از ابتدای خردادماه تا این لحظه به شکل بسیار عجیبی کاهش داشته است به نحوی که در طول مدت ۲۵ سال فعالیت با چنین سطح اشغال پایینی به خصوص در ماه مرداد روبه‌رو نبوده‌ایم.


  شیراز شهر خانه‌مسافرها

  خسروی در خصوص فعالیت خانه‌مسافرها و تاثیر آنها بر هتلداری گفت: در گذشته و در ایام نوروز به دلیل کمبود جا مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی برای اسکان مسافران با قیمت حداقل در نظر گرفته می‌شد ولی متاسفانه این موضوع حالت فراگیر پیدا کرد و هیچ ارگانی هم نتوانست مانع رشد بی‌رویه خانه‌مسافرها شود؛ در نتیجه فضایی به وجود آمد که در حال حاضر ۷۰بین تا ۸۰ درصد از مسافران شیراز در خانه‌مسافرها اسکان می‌یابند.
  خانه‌مسافر بلای جان هتل‌های ۱، ۲ و ۳ ستاره

  خسروی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: بازار هتل‌های ۴ و ۵ ستاره از فعالیت خانه‌مسافرها آسیب زیادی نمی‌بیند زیرا مسافران این هتل‌ها به خانه‌مسافر نمی‌روند؛ از سوی دیگر با گران بودن نرخ هتل‌ها نیز مخالفم زیرا در حال حاضر قیمت هتل‌های شهر شیراز در مقایسه با شهرهای تهران، اصفهان و یزد پایین‌تر است.

  وی تصریح کرد: دلیل اصلی کاهش تعداد مسافر در هتل‌ها و به خصوص هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، بالا بودن مجموع هزینه‌های سفر در ایران است.


  سفر به خارج از کشور به‌صرفه‌تر است

  مدیرکل هتل پارسیان شیراز گفت: فرد زمانی که حساب و کتاب می‌کند، متوجه می‌شود که هزینه یک مسافرت ۸ روزه به مالزی به همراه گردش و اقامت در مقایسه با سفر به یک شهر در داخل کشور بسیار به‌صرفه‌تر است.

  خسروی تاکید کرد: هتل‌های کشور میهمانان داخلی و در حقیقت ضریب اشغال داخلی خود را از دست داده‌اند.


  مردم فقیر شده‌اند

  مدیرکل هتل پارسیان شیراز معتقد است که اکثر گردشگران ایرانی مسافرت خارجی را ترجیح می‌دهند و گروهی هم که به مسافرت داخلی می‌روند به دلیل اینکه پولی در دست ندارند، هزینه‌ای بابت اقامت در هتل نمی‌پردازند.


  عدم برخورد نهادهای مختلف با خانه‌مسافر

  خسروی گفت: برای ساماندهی خانه‌مسافرها اعلام شد که مجوز این اماکن مشروط بر رعایت استانداردها و قرار گرفتن در محدوده حاشیه شهر، صادر می‌شود ولی گروه عمده‌ای از صاحبان خانه‌مسافرها این اقدامات را انجام ندادند.

  وی اشاره کرد: ارگان‌هایی مانند نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، اماکن و ... هیچ برخوردی با خانه‌مسافرها ندارند زیرا این را وظیفه خود نمی‌دانند.


  سخن پایانی؛ هتلداری در ایران بیهوده است

  مهرداد خسروی در پایان صحبت‌های خود گفت: خانه‌مسافرها به بغل دست هتل‌ها رسیده‌اند و علاوه بر اینکه عوارض و مالیاتی نمی‌پردارند، هیچ نظارتی هم بر کار آنها نیست. در چنین شرایطی هتلداری و سرمایه‌گذاری در این صنعت عملا امری بیهوده است.


 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزروهتل ارزان


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon