+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • هزینه سفر در ایران بسیار بالاست / هتل‌های ایران خلاقیت ندارند

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
  تعداد نظر :(#)

  هزینه سفر در ایران بسیار بالاست / هتل‌های ایران خلاقیت ندارند


  عضو هیات علمی گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود معتقد است هزینه‌های سفر در ایران بسیار بالاست و در حال حاضر سفر یک هفته‌ای به شمال کشور از سفر یک هفته‌ای به سواحل مدیترانه گران‌تر تمام می‌شود.

 • فرید جواهرزاده اظهار داشت: کشورهای موفق در حوزه گردشگری هنگامی که با کمبود گردشگر مواجه می‌شوند شروع به هم‌پوشانی و قرار دادن سیاست‌های ارزان‌سازی در یک راستا برای هماهنگی بین مراکز اقامتی و صنایع وابسته می‌کنند، برای مثال اگر پرواز ارزان می‌شود، اقامت، پذیرایی و سایر خدمات نیز به همان نسبت ارزان می‌شود تا پکیج نهایی با قیمتی ارزان‌تر و مناسب‌تر برای جذب گردشگر فراهم شود.

  جواهرزاده ابراز داشت: اما در کشور ما چنین هماهنگی وجود ندارد و اگر در برهه‌ای از زمان پرواز ارزان شود متناسب با آن قیمت اقامت، ‌پذیرایی و سایر خدمات وابسته ارزان نمی‌شود و در نتیجه در قیمت نهایی و جذب گردشگر با این شیوه تغییر چندانی ایجاد نمی‌شود. چرا سفر یک هفته‌ای به شمال ایران از سفر یک هفته‌ای به سواحل مدیترانه گران‌تر تمام می‌شود؟

  وی تصریح کرد: متاسفانه در ایران تمرکز اغلب هتل‌ها بر روی خدمات اتاق و تخت است و از ارائه خدمات در رابطه با سایر محصولات گردشگری خبری نیست؛ همچنین به ابتکار و خلاقیت در حوزه خدمات‌رسانی و میهمان‌نوازی کمتر توجه می‌شود و زنجیره تامین ارزش یعنی ارتباط محصولات سبد گردشگری در حوزه‌های حمل و نقل، غذا و پذیرایی، مراکز اقامتی، ‌مراکز تجاری، سوغات و بازار به علت عدم هماهنگی و نبود مدیریت واحد گردشگری، مجزا از هم عمل می‌کنند.

  استاد رشته مدیریت جهانگردی خاطرنشان کرد: گردشگری به سمتی نو پیش می‌رود و تعاریف و رویکردهای جدیدی برای انواع گردشگری ارائه شده است که ما از آنها سودی نبرده‌ایم. تنها در حوزه بوم‌گردی تا حدودی اتفاقات خوبی افتاده که باید هدایت، ‌برنامه‌ریزی و ساماندهی بهتری صورت گیرد.

  وی در پایان گفت: دو عامل بروکراسی و عدم واگذاری اختیارات به بخش خصوصی و حضور پر رنگ دولت در حوزه‌های مرتبط همچون وجود زائرسراهای دولتی، حمل و نقل دولتی، ‌ستادهای اسکان نهادهای دولتی و ... آفتی است که این کندی را موجب شده است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon