+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • هتل‌ها هم هوشمند می‌شوند

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
  تعداد نظر :(#)

  هتل‌ها هم هوشمند می‌شوند


  چند شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات موافقت نامه ای امضا کردند که براساس آن پروژه هوشمندسازی هتل ها در ایران کلید خورد. در این نوع هتل ها تمامی فرآیندها به صورت الکترونیکی انجام می شود.

 • سید مسعود سعیدی مشاور توسعه کسب و کار الکترونیکی این کنسرسیوم درباره پروژه هوشمند سازی هتل ها در جمع خبرنگاران گفت: پروژه هوشمند سازی در مفهوم هوشمند سازی هتل ها انجام می شود و قرار است تا در آن بیشترین امکانات مرتبط با فناوری اطلاعات به استفاده کنندگان از هتل ها ارایه شود.

  وی افزود: در پروژه هوشمند سازی هتل ها از هوشمند سازی تاسیسات ساختمان ˈبی.ام.اسˈ استفاده شده است. بی ام اس شامل تمامی مراحل هوشمند سازی یک ساختمان است؛ همچنین تمامی فرآیندهای هوشمند سازی ساختمان از جمله ارایه اعلام پارکینگ، سیستم روشنایی و مدیریت انرژی و سالن های کنفرانس هوشمند می شود.

  سعیدی با تاکید بر اینکه اکنون بسیاری از هتل های کشور به معنای واقعی هوشمند نیست اظهار داشت: با اجرای این پروژه وضعیت هتلداری به استاندارد جهانی نزدیک شده و صنعت توریسم درایران تقویت می شود.

  وی تاکید کرد: متاسفانه اکنون تحقیقات کاربردی و نوآوری در شرکت ها بسیار کمرنگ شده است و این تحقیقات جای خود را به توسعه فروش محصولات بدون پررنگ بودن نقش توسعه محصول داده است.

  وی همچنین درباره ارایه خدمات ارزش افزوده در سیم کارت های هوشمند بین المللی گفت: یک سیم کارت بین المللی در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا فعال است و اکنون در ایران نیز توزیع می شود اما خدمات ارزش افزوده بر روی آن ارایه نشده است.

  سعیدی از پروژه ای برای ارایه خدمات ارزش افزوده برای این نوع سیم کارت های بین المللی خبر داد و گفت: اکنون خدمات ارزش افزوده بر بستر موبایل در سه اپراتور دیگرکشور انجام شده است.

  وی در توضیح نحوه عملکرد سی مکارت های هوشمند گفت: سیم کارت های رایج در خارج از کشورها خدمات رومینگ را از طریق وارد شدن بر بستر اپراتوری کشور میزبان به کاربر ارایه می دهند اما در سیم کارت های هوشمند به طور خودکار این اتصال وجود دارد و از این طریق در برقراری ارتباط و اتصال به اینترنت هزینه کمتری پرداخت می شود.

  سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه ارایه کارت پرداخت خرد در چهارکلان شهر قزوین، اصفهان، مشهد و شیراز کشور خبر داد و گفت: با استفاده از این کارت ها می توان پرداخت های خرد را نیز انجام داد.

  پیشتر شرکت اینترنتی گوگل از هوشمند سازی کامل خانه ها و تجهیزات الکترونیکی درون آنها خبر داده بود.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon