+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • جعفر بذری: هتلداری و هتل‌سازی امری سهل و ممتنع است

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
  تعداد نظر :(#)

  جعفر بذری: هتلداری و هتل‌سازی امری سهل و ممتنع است


  بازرس جامعه هتلداران ایران احداث تنها ۳ هتل پنج ستاره در پایتخت در طول ۴۰ سال گذشته را بسیار ضعیف ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگر توان ساخت هتل‌های جدید را نداریم بایستی هتل‌های موجود را استانداردسازی کنیم

 • جعفر بذری با بیان اینکه در چهار دهه گذشته نتوانسته‌ایم زیرساخت‌های اقامتی را در کشور توسعه دهیم، عنوان کرد: در سال ۵۷ شاهد فعالیت ۱۲۳ هتل در تهران بودیم که این رقم در سال ۹۳ به ۱۲۶ هتل رسید؛ در واقع در طول چهار دهه گذشته تنها سه هتل پنج ستاره به تعداد هتل‌های تهران افزوده شده است.

  بذری پذیرایی از گردشگران خارجی را نیازمند توسعه زیرساخت‌های گردشگری به‌ویژه در بحث اقامتی دانست و یادآور شد: در این خصوص باید به ساخت هتل‌های پنج ستاره تاکید شود چرا که توسعه گردشگری خارجی در کشور بدون هتل‌های مدرن با مشکل مواجه می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه در شهری مثل تهران نه تتها هتل زنجیره‌ای نداریم بلکه برند نیز در میان هتل‌ها مطرح نیست، بیان داشت: با وجود آنکه تعدادی هتل در دست ساخت داریم اما شاهد به بهره‌برداری رسیدن آن نیستیم. چرا که هزینه ساخت هتل پنج ستاره در کلان‌شهرها حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان است.

  بذری، هتل‌سازی و هتلداری را سهل و ممتنع برشمرد و ادامه داد: سهل است چون شاهد آن هستیم در شهری مثل سرعین بیش از ۱۰۰ هتل و هتل‌آپارتمان ساخته شده و ممتنع است چرا که اگر ساده بود تاکنون باید شاهد ساخت ده‌ها هتل در کلان‌شهرها می‌بودیم.

  بازرس جامعه هتلداران ایران با تاکید بر لزوم حمایت دولت از سرمایه‌گذاران این حوزه ادامه داد: باید قوانین و مقررات را به سویی سوق دهیم که بخش خصوصی فعال در توسعه مراکز اقامتی و زیرساخت‌های گردشگری بتوانند از حمایت و تسهیلات دولت بهره‌مند شوند.

  وی تصریح کرد: هنگامی که هتلی بزرگ ساخته می‌شود، مسئولان می‌گویند که به دلیل درآمد بالای آن باید مالیات بیشتری پرداخت شود، در حالی که این امر برای واحدهای کوچکتر کمتر است. تمام این مسائل توسعه را به سوی کوچک شدن می‌کشاند چرا که برخی قوانین مانع توسعه هستند.

  بذری با بیان اینکه در بحث زیرساخت‌های اقامتی باید ابتدا داشته‌هایمان را ترمیم کنیم، اضافه کرد: هرچند از کمبود هتل صحبت می‌شود اما نکته مهمتر آن است که باید داشته‌هایمان را ترمیم کنیم. اگر نمی‌توانیم هتل بسازیم حداقل آنچه که داریم را استاندارد کنیم.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon