+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • ویژگی‌ها و مزایای قانون نظام صنفی در رابطه با فعالیت تشکل‌های هتلداری

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
  تعداد نظر :(#)

  ویژگی‌ها و مزایای قانون نظام صنفی در رابطه با فعالیت تشکل‌های هتلداری


  محمد‌علی فرخ‌مهر با اشاره به برخی از مهمترین ویژگی‌های قانون نظام صنفی در رابطه با فعالیت تشکل‌های گردشگری و هتلداری، اظهار داشت: قوانین و ضوابط هیچ یک از تشکل‌ها، جایگاه و منزلتی که قوانین نظام صنفی برای اتحادیه‌ها قائل می‌داند را ندارند.

 • به نقل از روابط‌عمومی اتحادیه هتلداران استان تهران، محمدعلی فرخ‌مهر با اشاره به اینکه هزینه‌بر بودن و سرمایه‌گذاری متفاوت و سنگین در هتلداری این صنعت را مجاب به پیروی از قوانین می‌کند، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در هتلداری مستلزم پشتوانه‌هایی به منظور صیانت و بازگشت سرمایه است و طبعاً قوانین و ضوابط مرتبط، تأثیر بسزایی در ورود به این صنعت دارد.

  وی افزود: با بررسی اجمالی تشکل‌هایی که هم اکنون تحت عناوین انجمن‌، کانون، سندیکا و در نهایت جوامع فعال در صنعت گردشگری در حال فعالیت هستند به این نتیجه می‌رسیم که قوانین و ضوابط هیچ یک از تشکل‌ها، جایگاه و منزلتی که قوانین نظام صنفی برای اتحادیه‌ها قائل می‌داند را ندارند.

  فرخ‌مهر با تاکید بر اهمیت این موضوع خاطر نشان کرد: توسعه، پویایی و بهره‌وری این صنعت که رکن اساسی در اقتصاد مقاومتی بوده و در اسناد بالادستی کشور نظیر اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون اجرای سیاست‌های کلی نیز به آن اشاره شده، مستلزم رشد گسترده فعالیت گردشگری جهانی، بومی‌سازی فعالیت‌ها، تکامل در قوانین و ورود قوانین مترقی است.

  فرخ‌مهر در ادامه به وجه تمایز قانون نظام صنفی که اتحادیه‌ها بر اساس آن تشکیل می‌شوند، اشاره و ابراز داشت: از جمله ویژگی‌هایی که بیانگر زیرساخت و بنیان مستحکم اتحادیه‌هاست، این است که تعیین صلاحیت هیأت‌مدیره اتحادیه که رکن اصلی و نقش راهبردی در اهداف قانون نظام صنفی دارد با حضور مسئولین نهادهای دولتی، امنیتی، صنفی و قوه قضائیه صورت می‌گیرد.

  رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران تصریح کرد: مواد ۳۰ و ۳۱ قانون نظام صنفی، صدور پروانه فعالیت را به اتحادیه‌ها موکول کرده است که این موضوع نیز نشان‌دهنده ساختار بنیادی اتحادیه‌هاست.

  فرخ‌مهر در ادامه افزود: نیازها و ارتقاء سطح خدمات اماکن اقامتی در ماده ۳۷ قانون نظام صنفی تحت عنوان مقررات فنی، بهداشتی، ایمنی، انتظامی، حفاظتی، زیباسازی و مقررات مربوط به واحدهای صنفی استیجاری مورد توجه قرار گرفته است که بر اساس آن اجرای موارد فوق‌الذکر با جلب موافقت اتاق اصناف و با هزینه مستأجر میسر خواهد بود.

  رئیس اتحادیه هتلداران استان تهران در پایان گفت: گستره دید قانون‌گذار به شکلی است که ابعاد مختلف در حوزه‌های زیرساخت، تعیین صلاحیت هیات‌مدیره اتحادیه و ... را به صورت جامع و مانع و با حضور هیات عالی نظارت مشتمل بر ۶ وزیر و سایر دست‌اندرکاران نهادهای نظارتی، مدنظر قرار داده است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon