+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • رکود گردشگر در کیش / تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی هتل‌های جزیره

  ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
  تعداد نظر :(#)

  رکود گردشگر در کیش / تخفیف ۵۰ تا ۷۰ درصدی هتل‌های جزیره


  رئیس جامعه هتلداران کیش گفت: با توجه به اینکه جزیره کیش از اوایل مهرماه دچار رکود گردشگر می‌شود از هتلداران درخواست کرده‌ایم تا در صورت تمایل اتاق‌های خود را با تخفیف به مسافران ارائه نمایند.

 • مسیح‌الله صفا در خصوص درخواست جامعه هتلداران کیش از هتلداران ارائه تخفیف به میهمانان، اظهار داشت:از ابتدای مهرماه با توجه به اینکه مدارس و دانشگاه‌ها باز، تعطیلات تابستانی تمام و به طور کلی از حجم مسافرت مردم کم می‌شود، جزیره کیش به صورت اتوماتیک دچار رکودی چندین ماهه می‌شود.
  مسیح‌الله صفا گفت: مشابه این اتفاق بعد از تعطیلات نوروز و همزمان با شروع امتحانات مدارس و دانشگاه‌ها نیز رخ می‌دهد و در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و گاها تا اواسط تیرماه این رکود مسافر و گردشگر احساس می‌شود.

  رئیس جامعه هتلداران کیش ابراز داشت: برای این دوره زمانی ۶ ماهه از هتل‌ها درخواست کرده‌ایم تا در صورتی که تمایل دارند هر تعداد اتاقی را که می‌خواهند، تخفیف بدهند تا بتوانیم از یک سو با همکاری جامعه بازاریان و از سویی دیگر پس مذاکره با ایرلاین‌ها از سازمان هواپیمایی سوبسیت بگیریم تا در نتیجه بلیط هواپیما را با قیمتی کمتر از نرخ مصوب تهیه کنیم.

  وی با تاکید بر نقش پررنگ جامعه بازاریان و کمک‌های مالی این صنف در به نتیجه رسیدن این طرح، افزود: زمانی‌ که هتلداران قیمت خود را به حداقل می‌رسانند و جامعه بازاریان نیز ۵۰ درصد از هزینه‌های بلیط هواپیما را بپردازد علاوه بر اینکه هزینه سفر کاهش می‌یابد، برای مسافران و گردشگران پولی نیز باقی می‌ماند تا از بازار خرید کند.

  صفا در خصوص پیش‌بینی خود از رکود گردشگری جزیره کیش در ماه‌های مذکور، گفت: بر اساس امار و ارقام موجود در مورد ضریب اشغال هتل‌ها و همچنین تجربه چندین ساله کار در جزیره کیش، می‌توان نتیجه گرفت که همواره در ماه‌های مهر و آبان جزره کیش خلوت است.

  صفا با اشاره به این نکته که هیچ اجباری برای ارائه تخفیف هتل‌ها وجود ندارد، خاطر نشان کرد: از زمان ابلاغ درخواست به هتلداران، تعدادی از هتل‌ها اعلام آمادگی کرده و قیمت‌های خود را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش داده‌اند.

  رئیس جامعه هتلداران کیش در خصوص ضریب اشغال هتل‌های این منطقه گفت: در طول ۸ ماه گذشته و پس از آتش زدن سفارت عربستان در تهران و در پی آن قطع رابطه با برخی دولت‌ها مانند عربستان و امارات، ۸ هتل در جزیره کیش با ظرفیت ۳۰۰۰ تخت پذیرایی، ضریب اشغال صفر درصدی را تجربه کرده‌اند.

  وی ادامه داد: با حضور گردشگران از کشورهای عربی، روزانه رقمی بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارز و درهم وارد جزیره کیش می‌شد که با وقوع این اتفاقات این ارز آوری دیگر وجود ندارد.

  صفا با اعلام میانگین ضریب اشغال ۶۰ تا ۶۵ درصدی هتل‌های کیش، گفت: همچنین خانه‌مسافرها در جزیره کیش فعالیت گسترده‌ای دارند که در کل به فعالیت هتل‌هایی که هزینه‌های میلیاردی را متقبل شده‌اند، لطمه می‌زنند.

  صفا در خصوص فعالیت خانه‌مسافرها اظهار داشت: این قبیل خانه‌ها بایستی زیر نظر جامعه هتلداران ساماندهی شوند و زمانی که ظرفیت هتل‌ها تکمیل شد، مسافران به خانه‌مسافرها منتقل شوند.

  رئیس جامعه هتلداران کیش در پایان گفت: در شرایطی که هتلداران نسبت به فعالیت خانه‌مسافرها معترض هستند، مسئولین هیچ مشکلی با ادامه این روند ندارند و کیش را با شهرهای شمالی ایران مقایسه می‌کنند. این در حالی است که ساختار اماکن اقامتی در جزیره کیش با شمال کشور متفاوت است.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon