+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • جامعه هتلداران بافت سطحی دارد / اتحادیه پشتوانه قانونی دارد

  ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  تعداد نظر :(#)

  جامعه هتلداران بافت سطحی دارد / اتحادیه پشتوانه قانونی دارد


  دلجو، رئیس سابق جامعه هتلداران گیلان معتقد است: سازمان میراث فرهنگی به دلیل عدم قدرت اجرایی جامعه هتلداران به راحتی توانست در موضوعاتی مانند نرخ‌گذاری اعمال قدرت کند در حالی که اتحادیه هتلداری با استفاده از پشتوانه قانونی خود توانست اقداماتی را انجام دهد.

 • حمید دلجو، هتلدار و رئیس اسبق جامعه هتلداران گیلان پس از انتشار یادداشت اختصاصی پایگاه خبری هتل‌جار در توصیف وضعیت این روزهای هتلداری کشور تحت عنوان "داستان مرغ و ..." در اظهاراتی نظر خود در رابطه با شرایط صنعت هتلداری کشور را مطرح کرد.


  متن یادداشت رئیس سابق جامعه هتلداران استان گیلان که برای پایگاه خبری هتل‌جار ارسال شده است به شرح زیر است:

  داشتم به ماجراهای اخیر معروف "مرغ یا تخم‌مرغ " جوامع و اتحادیه‌های هتلداری و بی‌یار و یاور بودن مالکان هتلدار کشور فکر می‌کردم و همچنین یک دهه تحمل تمامی معضلات و مشکلات علی‌رغم پوشش جامعه صنفی که وجود بی یال و کوپالش تبدیل به مصیبت عظیم هتلداری کشور شده است.

  در طول این مدت، سازمان متولی صنعت هتلداری هم به خاطر نوع بافت سطحی جامعه هتلداران، هیچگاه حق و حقوق اعضای این تشکل را جدی نگرفت تا جایی که با نگاه بالا به پایین خود و به بهانه تعیین شیوه نرخ‌گذاری هتل‌های کشور، بدون هیچ دلیل خاصی و صرفا به جهت قدرت‌نمایی در مقابل هیات‌مدیره جامعه هتلداران قرار گرفت و با کسر تنها ۳ درصد قدرت خود را اعمال کرد.

  در این میان اتحادیه‌های هتلداری کشور با استفاده از پشتوانه قانونی و موجه خود توانستند با طرح شکواییه نسبت به این موضوع، موجبات جلب و هدایت نظر مسئولین و متولیان امر را فراهم آورده و پتانسیل پنهان این صنف را آشکار نمایند که حقیقتا یک پیروزی بزرگ برای هتلداران کشور محسوب شده و موجبات دلگرمی مالکان و سرمایه‌گذاران این صنعت را فراهم آورد.

  تحرکات به وجود آمده از قبیل تشکیل فراکسیون‌ شمال و شمال غرب جامعه هتلداران و ... صرفا به دلیل پتانسیل خاص اقتصادی و سیاسی موجود در این صنعت است و هیچ مبنای دیگری ندارد که البته تمامی هتلداران نسبت به آن آگاهی دارند.

  در حالی که اهم مشکلات این حوزه بایستی در نهاد محترم ریاست‌جمهوری مطرح و معاون اول ریاست‌جمهوری شخصا به موضوع ورود و در نهایت دایره حقوقی نهاد ریاست‌جمهوری تصمیمات لازم را اتخاد نماید.

  در این بین پرسشی بزرگ مطرح می‌شود؛ چرا و چگونه سردمداران فعلی این صنف با تمام قدرت اقتصادی و سیاسی که در اختیار دارند، منفعلانه و سردرگم عمل می‌نمایند و از تحقق حداقل‌ها برای اعضاء هم قاصرند؟
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon