+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • قانون اتحادیه نسبت به جامعه قوی‌تر است

  ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  قانون اتحادیه نسبت به جامعه قوی‌تر است


  مدیر فعلی هتل شقایق که سابقه ۱۳ سال ریاست جامعه مهمانپذیران استان قم را در کارنامه دارد، معتقد است: قانون اتحادیه در مقایسه با جامعه، قوی‌تر و به‌روزتر است و در عین حال قدرت بیشتری را به هتلداران اعطا می‌کند.

 • احمد فلاحیان در بخش مهمی از صحبت‌های خود با خبرنگار پایگاه خبری هتل‌جار، اظهار داشت: اختلاف میان تشکل‌های هتلداری و گردشگری بحث کهنه و قدیمی است ولیکن در مجموع تصور می‌کنم قانون نظام صنفی نیز قانون بدی نیست و فعالیت اتحادیه مشکلی برای هتلداران به وجود نخواهد آورد.

  رئیس سابق جامعه مهمانپذیران استان قم گفت: هتلداران می‌توانند در قالب اتحادیه فعالیت کنند و در عین حال نیز تحت نظر سازمان میراث فرهنگی باشند به شکلی که مجوز فعالیت از جانب این سازمان صادر شود.

  وی افزود: قانون اتحادیه نسبت به جامعه قوی‌تر و به‌روزتر است و از طرفی دیگر قدرت بیشتری به هتلداران اعطا می‌کند.

  فلاحیان در خصوص کاهش "ضریب اشغال" هتل‌ها در ایران معتقد است: بحث کلی که هتلداری ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است، موضوع "خانه‌مسافر" است. در گذشته خانه‌مسافرها تنها به مناطق شمالی مربوط می‌شد ولی در حال حاضر تمامی شهرهای کشور درگیر آن هستند.

  وی ادامه داد: در ابتدا قرار بر این بود که "خانه‌مسافر" در هر استانی بر اساس نیاز و تنها در فصولی خاص فعالیت داشته باشد ولی با گذشت زمان تبدیل به امری ثابت، دائمی و در طول سال شد.

  مدیر هتل "شقایق" در رابطه با فعالیت "خانه‌مسافر" در استان قم ابراز داشت:در شهر قم مجموعا ۱۱۵ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر در حال فعالیت است و در کنار آن نیز ۲۰۰ خانه‌مسافر مجاز و ۴۰۰ خانه‌مسافر غیرمجاز نیز وجود دارد.

  فلاحیان با تاکید بر لزوم نظارت و ساماندهی "خانه‌مسافر"، ابراز داشت: به عقیده من ارائه مجوز به "خانه‌مسافر" بهتر از عدم ارائه آن است زیرا حداقل با ارائه مجوز تبدیل می‌شود به مکان عمومی که امکان نظارت بر آنها وجو دارد ولی بدون مجوز با خانه‌های شخصی و خصوصی مواجه هستیم.

  این فعال صنعت هتلداری و گردشگری در خصوص ضریب اشغال هتل تحت مدیریت خود گفت: هتل با کاهش ضریب اشغال مواجه نشده است ولی به دلیل قطع رابطه با کشورهای عربی مانند عربستان و بحرین و کاهش مسافرانی که برای زیارت از این کشورها وارد شهر قم می‌شدند، ضریب ریالی هتل "شقایق" با ۵۰ درصد کاهش روبه‌رو شده است.

  فلاحیان در رابطه با وضعیت گردشگری ایران پس از برجام، ابراز داشت: متاسفانه بر خلاف آن چیزی که مسئولان اظهار می‌کنند، مسافر و گردشگر بسیار کمی وارد ایران شده است که این امر نه تنها در قم بلکه در شهرهایی مانند اصفهان و شیراز نیز قابل مشاهده است.

  وی افزود: بدون شک اگر مسافر و گردشگری وجود داشت بایستی نتایج آن مشاهده می‌شد.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon