+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • تغییر معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها

  ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  تعداد نظر :(#)

  تغییر معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها


  مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی از تغییر رویکرد درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی خبر داد و اظهار داشت: در رویکرد جدید به شاخص‌های کیفی خدمات توجه بیشتری خواهد شد.

 • "ولی تیموری" درباره رویکرد جدید در مواجهه با ضوابط استانداردسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی گفت: یکی از رویکردهای ما در حوزه هتل‌ها این است که ضوابط و استانداردهایی که هتل‌ها بر اساس آنها درجه‌بندی و ارزیابی می‌شوند را تغییر دهیم.

  وی اظهار داشت: تا کنون نگاه و رویکرد در ارزیابی و درجه‌بندی تاسیسات مراکز اقامتی و پذیرایی بیشتر روی بحث‌های ساختمانی، فنی و معماری بوده است و سیستم چک لیست‌هایی که آماده شده بود هم بر اساس شاخص‌هایی بوده که تقریبا ۷۰ درصد آنها به مباحث ساختمانی اهمیت می‌داد و در نتیجه یک واحد گردشگری بیشتر از نگاه یک مهدنس معمار رتبه‌بندی می شد تا نگاه گردشگر و مشتری.

  وی ادامه داد: ضوابط ساختمانی و فنی باید زمانی مورد توجه قرار می‌گرفتند که این هتل‌ها هنوز ساخته نشده بودند اما زمانی که به بهره‌برداری می رسند باید به نکات دیگری دقت شود. اکنون غلبه ضوابط ساختمانی بیشتر از کیفیت خدمات در استانداردسازی‌ها دیده می‌شود.

  وی به بازدیدش از هتل‌های فرانسه در ماموریتی که مدتی پیش داشت اشاره کرد و گفت: از سیستم گردشگری و هتل‌های فرانسه بازدید کردم و یک نسخه از ضوابطی که آنها برای سال ۲۰۱۶ اعلام کرده و تا ۵ سال دیگر برایشان اعتبار دارد نیز نسخه‌ای گرفتم. می‌توانیم با استفاده از الگوهای "سازمان جهانی گردشگری" تغییراتی در رویکردمان بدهیم.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon