+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • اظهارات متناقض مسئولان در خصوص معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها

  ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  تعداد نظر :(#)

  اظهارات متناقض مسئولان در خصوص معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها


  مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی معتقد است که معیارهای فعلی درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها حدود ۷۰ درصد بر مباحث ساختمانی متمرکز شده است در حالی‌که بر اساس اسناد موجود سهم این موارد حداکثر ۳۰ درصد بوده و بر اساس اظهارات کارشناسان سالهاست که در حال اجراست.

 • در حالی که مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی در اظهارات اخیر خود بر لزوم تغییر در معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها تاکید کرده بود، اسناد و مدارک موجود نشان می‌دهد که معیارهای مورد نظر این مقام مسئول سال‌ها پیش در اساسنامه مربوط به استاندارد کیفیت خدمات گردشگری تصویب و از سال ۱۳۸۸ نیز در حال اجراست.

  ولی تیموری در مصاحبه با خبرگزاری مهر، اظهار داشت: تاکنون نگاه و رویکرد در ارزیابی و درجه‌بندی تاسیسات مراکز اقامتی و پذیرایی بیشتر روی بحث‌های ساختمانی، فنی و معماری بوده است و سیستم چک لیست‌هایی که آماده شده بود هم بر اساس شاخص‌هایی بوده که تقریبا ۷۰ درصد آنها به مباحث ساختمانی اهمیت می‌داد و در نتیجه یک واحد گردشگری بیشتر از نگاه یک مهندس معمار رتبه‌بندی می شد تا نگاه گردشگر و مشتری.

  این در حالیست که در اساسنامه مربوط به استاندارد کیفیت خدمات گردشگری که در سال ۱۳۸۳ توسط معاونت توسعه و تجهیز منابع سازمان میراث فرهنگی ابلاغ و به تصویب رسیده است، حداکثر ۳۰ درصد جهت امور ساختمانی، تاسیساتی و موارد مربوطه در ارزیابی معیارهای درجه‌بندی و استانداردسازی هتل‌ها در نظر گرفته شده است.
  کارشناسان این حوزه نیز معتقدند که اساسنامه مذکور در خصوص مباحث درجه‌بندی، استانداردسازی و ارزیابی هتل‌ها و مراکز اقامتی از سال ۱۳۸۸ در حال اجراست.

  حال بایستی دید مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی بر چه مبنایی این اظهارات را بیان داشته است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon