+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • از مالیات علی الراس هتل ها تا بررسی امکان افزایش نرخ در نیمه دوم سال

  ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
  تعداد نظر :(#)

  از مالیات علی الراس هتل ها تا بررسی امکان افزایش نرخ در نیمه دوم سال


  در حالی که میزان اشغال هتلهای کشور زیر ۵۰ درصد است، سازمان امور مالیاتی هتلها را علی الراس محاسبه کند

 • در هفته ای که گذشت مهم ترین اخبار صنعت هتل کشورمان بررسی دو چالش کنونی هتلداران در مورد نحوه برخورد سازمان امور مالیاتی با آن ها و دیگری بررسی امکان افزایش قیمت در نیمه دوم سال بود که در ادامه نگاهی به آن ها شده است:
  وقتی سازمان امور مالیاتی هتل ها را علی الراس محاسبه می کند

  رئیس جامعه هتلداران با بیان اینکه میزان اشغال هتلهای کشور زیر ۵۰ درصد است باردیگر از محاسبه علی الراس مالیات هتل ها انتقاد کرد. جمشید حمزه زاده در این باره گفت: متاسفانه به رغم آمار واقعی اشغال هتل ها که کمتر از ۵۰ درصد است، اظهارات برخی مسوولان مبنی بر اینکه هتل ها پر هستند سبب شده تا سازمان امور مالیاتی، مالیات هتل ها را به صورت علی الراس محاسبه کند تا جایی که در برخی از موارد سه برابر معمول برای هتلی مالیات نوشته اند. وی که پیش تر هم این موضوع را در نشستی با تشکل های گردشگری و نمایندگان مجلس عنوان کرده بود، گفت: ماموران سازمان امور مالیاتی زمانی که به هتل ها مراجعه می کنند به رغم وجود آمار واقعی اشغال هتل و موارد درج شده در دفاتر حسابرسی بازهم نظر خودشان را اعمال می کنند به طوریکه اکنون بالای ۸۰ درصد موسسات گردشگری را علی الراس می کنند.

  بررسی امکان افزایش نرخ هتل ها برای نیمه دوم سال

  جمشید حمزه زاده همچنین درباره اینکه آیا مطابق هر سال که در پایان فصل تابستان و اواخر شهریور نرخ هتلها افزایش می یافت، امسال هم چنین افزایشی وجود خواهد داشت، به مهر گفت: چنین امری هنوز مشخص نیست چراکه بازار در برخی استان ها کشش ندارد و باید عرضه و تقاضا مورد بررسی قرار گیرد بنابراین از آنجا که تعیین نرخ ها به صورت استانی است به همه جوامع و هتلداران گفته ایم که تا هفته آینده نرخ های پیشنهادی خود را اعلام کنند.

  استاندارد سازی ۳۱ هتل و مهمانپذیر استان کرمانشاه

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از استاندارد سازی ۳۱ هتل و مهمانپذیر در این استان خبر داد و گفت که در حال حاضر سه هتل و یک مهمانپذیر در استان استانداردسازی شده و ۲۷ هتل، مهمانپذیر و رستوران بین راهی دیگر در حال استانداردسازی هستند. علیرضا مرادی بیستونی گفت: در حال حاضر ۱۴ واحد شامل ۹ مجتمع بین راهی و پنج مهمان پذیر جهت استاندارد سازی در حال ارزیابی هستند ضمن آنکه پرونده ۱۳ واحد تاسیسات گردشگری شامل چهار هتل، پنج مهمان پذیر و چهار رستوران و مجتمع بین راهی به کمیسیون درجه بندی ارائه شده است. به گفته وی بر اساس آمارهای موجود در استان کرمانشاه ۹۵ مورد تأسیسات گردشگری مجاز وجود دارد که این آمار شامل ۲۸هتل‌، ۲ هتل آپارتمان‌، ۱۸مهمان‌پذیر، ۳۰ واحدپذیرایی بین‌راهی، چهار سفره‌خانه‌های سنتی و ۱۳ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی می‌شود.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon