+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • نشان "حلال" کلیت هتلداری کشور را زیر سوال می‌برد / هتل غیرحلال چیست؟

  ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
  تعداد نظر :(#)

  نشان "حلال" کلیت هتلداری کشور را زیر سوال می‌برد / هتل غیرحلال چیست؟


  محمدحسین باقری، کارشناس صنعت هتلداری معتقد است: طرح "هتل حلال" در کشور جمهوری اسلامی ایران موضوعی هجو و کاملا بی‌معنی است.

 • محمدحسین باقری در ابتدای اظهارات خود در خصوص طرح موضوعاتی مانند "گردشگری حلال" گفت: همه تعاریف و طرح‌هایی که در سطح دنیا به تصویب می‌رسد ناشی از نیاز برای حل یک مساله است. برای مثال رشد رستوران‌های گیاه‌خوار در تمامی دنیا به دلیل تقاضای بالا و نیاز گیاه‌خواران و یا افزایش تعداد رستوران‌های حلال در سراسر قاره اروپا و آمریکا به دلیل نیاز مسلمانان به کشتار، گوشت و پخت حلال بوده است.

  محمدحسین باقری با تاکید بر این نکته که ابتدا بایستی نیاز به "گردشگری" حلال در کشوری مانند ایران معرفی شود، اظهار داشت: اگر این موضوع بدون هیچ تعریف مشخص، معیار و ملاکی مطرح شده باشد، بسیار موضوع هجو و بی‌معنی است.

  وی افزود: باید نیاز اصلی و معیارهای این گواهینامه از جانب مسئولان ارائه شود تا بتوان به طور دقیق در مورد ابعاد مختلف آن اظهارنظر نمود.

  کارشناس صنعت هتلداری ابراز داشت: بعضی از طرح‌ها می‌تواند سیستم یک کشور را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای مثال با ارائه استاندارد "حلال" به هتل‌های ایران، اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که هتل غیرحلال چیست و معیارها و استانداردهای قبلی بر چه اساسی بوده است؟

  باقری ادامه داد: موضوع هتل "حلال" با تمامی استانداردها و معیارهای موجود در تضاد است و باعث ایجاد یک علامت سوال بزرگ در صنعت هتلداری می‌شود که می‌تواند کل سیستم و مجموعه گردشگری کشور را تحت تاثیر قرار دهد. مگر در ایران هتل و یا رستوران غیرحلالی هم وجود دارد؟

  باقری با اشاره به آیه شریفه "و سیروا فی‌الارض" خاطر نشان کرد: تحلیل آیه این است که بایستی یک کلیت را در نظر گرفت و سپس جزئیات را دسته‌بندی کرد در حالی‌که ارائه نشان "حلال" کل گردشگری کشور را تبدیل به حرام و حلال کرده است.

  محقق و کارشناس هتلداری در پایان اظهارات خود تاکید کرد: به شخصه موضوع "گردشگری حلال" در کشور جمهوری اسلامی ایران را هجو و بی‌معنی می‌دانم و در شرایطی که نسبت به بسیاری از مسائل مهم هتلداری کشور بی‌توجه هستیم با طرح چنین مطالبی عملا وقت خود را بیهوده تلف می‌کنیم.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon