+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • گزارشی ویژه از تناقض در حرف و عمل جامعه هتلداران ایران

  ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
  تعداد نظر :(#)

  گزارشی ویژه از تناقض در حرف و عمل جامعه هتلداران ایران


  احتمال افزایش نرخ هتل‌ها که توسط جامعه هتلداران ایران مطرح شده است با اظهارات قبلی مسئولان این تشکل مبنی بر پایین بودن ضریب اشغال هتل‌ها در تناقض است.

 • رئیس جامعه هتلداران ایران چندی پیش در مصاحبه با خبرگزاری مهر با انتقاد از آمار اشتباه ارائه شده توسط مسئولان سازمان میراث فرهنگی در رابطه با ضریب اشغال هتل‌ها، اظهار داشت: آمار میزان اشغال هتل های کشور زیر ۵۰ درصد است؛ اما مسوولان مختلف در حوزه گردشگری و سازمان میراث فرهنگی اعلام می‌کنند که هتل‌های ایران پر است و همین موضوع موجب شده بازرسان سازمان امور مالیاتی حساب‌های دفتری هتلداران را در نظر نگیرند و تحت تاثیر جو به وجود آمده از سوی برخی مسئولان گردشگری، خودشان برای هتل‌ها مالیات بنویسند.

  مدیران و دست‌اندرکاران صنعت هتلداری کشور نیز در مصاحبه با پایگاه خبری هتل‌جار بر این موضوع و کاهش ضریب اشغال هتل‌های کشور تاکید داشته و هر کدام دلایلی را برای این امر معرفی برشمردند.

  فلاحیان، مدیر هتل "شقایق" قم در مصاحبه با هتل‌جار اظهار داشت: بحث کلی که هتلداری ایران را تحت تاثیر خود قرار داده و منجر به کاهش ضریب اشغال شده است، موضوع "خانه‌مسافر" است. در گذشته خانه‌مسافرها تنها به مناطق شمالی مربوط می‌شد ولی در حال حاضر تمامی شهرهای کشور درگیر آن هستند.

  فلاحیان در رابطه با وضعیت گردشگری ایران پس از برجام، ابراز داشت: متاسفانه بر خلاف آن چیزی که مسئولان اظهار می‌کنند، مسافر و گردشگر بسیار کمی وارد ایران شده است که این امر نه تنها در قم بلکه در شهرهایی مانند اصفهان و شیراز نیز قابل مشاهده است.

  سیادتان، رئیس جامعه هتلداران استان فارس نیز ابراز داشت: بر خلاف سال‌های گذشته که در این ایام و با ورود گردشگران خارجی ضریب اشغال ۷۵ درصدی را تجربه می‎کردیم، امسال و به دلیل حوادث ترکیه با کاهش ۲۵ درصدی ضریب اشغال مواجه هستیم.
  مهرداد خسروی، مدیرکل هتل پارسیان شیراز نیز در مصاحبه با خبرنگار هتل‌جار گفت: ضریب اشغال هتل پارسیان شیراز از ابتدای خردادماه تا این لحظه به شکل بسیار عجیبی کاهش داشته است به نحوی که در طول مدت ۲۵ سال فعالیت با چنین سطح اشغال پایینی به خصوص در ماه مرداد روبه‌رو نبوده‌ایم.

  این تنها بخشی از اظهارات مدیران هتل‌های سراسر کشور است که تماما موضوع کاهش ضریب اشغال در هتل تحت مدیریت خود را تایید و دلایل مختلفی از جمله خانه‌مسافر، هزینه‌های بالای سفر، مباحث سیاسی و ... را برای آن ذکر کرده نموده‌اند.

  در این میان آنچه که موجب تعجب نگارنده شده است، انتشار مصاحبه‌ای از جانب مسئولان جامعه هتلداران ایران و اشاره به احتمال افزایش نرخ هتل‌ در برخی از استان‌هاست.

  رئیس جامعه هتلداران ایران این بار در مصاحبه با خبرگزاری مهر از احتمال افزایش نرخ هتل‌ها از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: نظرات را جمع‌بندی کرده و با هتلداران و بخش خصوصی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی جلسه‌ای برگزار می‌کنیم. شاید تصمیم بر این شد که برخی از استان‌ها ضمن افزایش نرخ، تخفیف ارائه کنند یا افزایش نرخ با چند ماه تاخیر اجرا شود.

  بر همین اساس، رئیس جامعه هتلداران استان فارس نیز که پیش از این و در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم از عدم افزایش نرخ هتل‌های این استان در ۶ ماه دوم سال جاری خبر داده بود با ارسال نامه‌ای برای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، درخواست خود مبنی بر افزایش ۲۰ درصدی نرخ هتل‌ها در سال ۹۶ را ارائه داد.

 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon