+۹۸-۵۱-۳۸۴۰۱۳۳۵
 • ضرورت ایجاد شبکه‌های گردشگری در کردستان/ کمبود هتل، حوزه گردشگری را دچار چالش کرده است

  ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
  تعداد نظر :(#)

  ضرورت ایجاد شبکه‌های گردشگری در کردستان/ کمبود هتل، حوزه گردشگری را دچار چالش کرده است


  رئیس جامعه هتل‌داران کردستان گفت: ایجاد شبکه‌های گردشگری در کردستان یک ضرورت است چون نقش مهمی در توسعه این صنعت سودآور در استان خواهد داشت.

 • عبدالحمید حمیدی دوشنبه‌شب در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری که با حضور جمعی از مسوولان و فعالان این حوزه در عمارت خسروآباد سنندج برگزار شد، اظهار کرد: آمارها نشان از رشد اقتصادی گردشگری کشور در سطح خاورمیانه دارد.

  به گفته رئیس جامعه هتل‌داران کردستان، برای استفاده بیشتر از شرایط موجود می‌توان شبکه‌های گردشگری را ایجاد و در قالب این شبکه‌ها تعامل بیشتری بین متولیان محلی و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری فراهم کرد.

  وی اتخاذ سیاست‌های حمایت مالی، بکارگیری ابزارهای تشویقی، نوسازی ساختار مراکز اقامتی هتل‌ها و مهمان‌پذیرها و ارتقای ایمنی گردشگری را از مهم‌ترین نیازها در راستای توسعه این صنعت در استان عنوان کرد.

  حمیدی گفت: بهبود جاذبه‌های موجود، توسعه بوم‌گردی، بهبود وضعیت موزه‌ها، تجهیز ناوگان حمل و نقل و تربیت نیروهای انسانی ماهر از دیگر مباحثی است که باید در این راستا مورد توجه قرار گیرد.

  وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از تورهای خارجی به علت نبود هتل‌ در کشور ما لغو می‌شود، خاطرنشان کرد: کمبود هتل حوزه گردشگری را دچار چالش جدی کرده است.
  به گفته وی، فعالیت در صنعت هتل‌داری مانند یک مسابقه دوی‌ ماراتن است نه دوی سرعت و سوخت مورد نیاز برای ادامه این مسیر شور و شوق و عشق به حوزه گردشگری است.

  رئیس جامعه هتل‌داران کردستان در ادامه خواستار توجه ویژه مسوولان امر به توسعه زیرساخت‌های گردشگری به ویژه در حوزه راه‌ها شد و گفت: یکی از مشکلات اصلی در حال حاضر جاده اورامان است که امیدواریم هرچه زودتر اقدامات لازم برای بهسازی این مسیر از سوی مسوولان امر انجام شود.

  وی وجود مدیران تنگ‌نظر در استان را یکی از موانع و مشکلات توسعه گردشگری در کردستان دانست و گفت: در روز جهانی جهانگردی در سال گذشته از استاندار کردستان خواستیم که نسبت به عوض کردن برخی مدیران تنگ‌نظر اقدام کند.

  حمیدی افزود: خوشبختانه با عوض کردن ۲ تا ۳ نفر از این مدیران ۲ پروژه مهم حوزه گردشگری استان که به دلایل واهی و بهانه‌جویی‌های بی‌اهمیت در حالت نیمه تعطیل بود دوباره روند اجرای آنها آغاز و با پیشرفت فیزیکی بسیار مناسبی در حال اجرا است.
 • Share this article on the social networks

 • Your Name:

  Your Message:
Latest News

Most Viewed News

Most Popular News

کلمات کلیدی
رزرو هتل


Copyright @ 2011 SeeBarg Hotel.All Rights Reserved
طراحی و پیاده سازی توسط گروه نرم افزاری مهام
icon icon icon icon icon icon icon icon icon icon