۹۳۸

هتل‌های رکورددار در گینس را بشناسید

هتل‌های رکورددار در گینس را بشناسید

هتلی در آمریکا بزرگ‌ترین، هتلی در دبی بلندترین، هتلی در ژاپن قدیمی‌ترین، هتلی در سوییس گران‌ترین و هتلی در سوئد سردترین اقامتگاه از نگاه گینس، کتاب برترین‌های جهان است.

هتل جیفورای دبی در امارات متحده عربی با ۳۵۶٫۳ متر ارتفاع در کتاب برترین‌های جهان – گینس – عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان را از آن خود دارد.
این هتل فوق مجلل، ساختمانی ۷۵ طبقه با ۵۲۸ اتاق مرمری و طلایی است. دیگر رکوردهای این هتل مربوط به استخر و سرعت آسانسور است.


هتل


جیفورا که در جاده شیخ زاید قرار دارد حدود ۵۰ متر بلندتر از برج شارد لندن است که با ۳۰۹٫۷ متر ارتفاع بلندترین آسمانخراش اتحادیه اروپا شناخته می‌شود.
علاوه‌بر اتاق‌ها این هتل چهار رستوران دارد که یکی از آن‌ها در راس ساختمان با چشم‌انداز پانورامیک قرار دارد. یک استخر، سونا و جکوزی در طبقه ۷۱ و یک باشگاه ورزشی در طبقه ۱۲ از دیگر امکانات این هتل است.


گران‌ترین هتل جهان : هتل رییس‌جمهور ویلسون در ژنو (سوییس)

هتل


گران‌ترین هتل دنیا از نگاه گینس هتل رئیس‌جمهور ویلسون ژنو در سوییس است. سوییت پنت‌هاوس سلطنتی این هتل که با ۱۲ اتاق خواب، ۱۲ حمام تزیین‌شده با سنگ مرمر، تراسی که به دریاچه لمان و کوه سفید چشم‌انداز دارد، سالن ناهارخوری که می‌تواند پذیرای ۲۶ نفر باشد، اتاق نشیمنی به مساحت ۲۳۰ مترمربع، کتابخانه‌ای با سالن مطالعه، آسانسور خصوصی، سرآشپز و راننده اختصاصی در طبقه هشتم قرار دارد خودش به‌تنهایی می‌تواند هتل باشد. این سوییت گران‌ترین سوییت هتل در جهان است و قیمت یک شب اقامت در آن حدود ۷۰ هزار یورو است.


سردترین هتل جهان : هتل یخی (آیس‌هتل) در لاپلاند (سوئد)

هتل

سردترین هتل جهان هتل یخی (آیس‌هتل) در استان لاپلاند سوئد است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون همه‌ساله با آغاز فصل یخبندان با استفاده از یخ‌های روخانه محلی ساخته می‌شود. اتاق‌های آیس‌هتل را همه‌ساله هنرمندانی از سراسر جهانی طراحی می‌کنند.


قدیمی‌ترین هتل در جهان : نیشیاما اونسن کیهونکان در هایاکاوا (ژاپن)

هتل


قدیمی‌ترین هتل جهان در ژاپن قرار دارد. این هتل که نیشیاما اونسن کیهونکان نام دارد در شهر هایاکاوا در دامنه‌های کوه فوجی قرار دارد.
این هتل سال ۷۱۵ میلادی آغاز به‌کار کرد و هنوز پس از ۱۳۰۰ سال پابرجا است. نیشیاما اونسن کیهونکان از روز تاسیس متعلق به یک خانواده بوده و ۴۶ نسل به طور دائم مسئولیت نگهداری آن را به‌عهده داشته‌اند.


بزرگ‌ترین هتل جهان : هتل ام‌جی‌ام گرند در لاس‌وگاس (آمریکا)

هتل


هتل با بیشترین اتاق در جهان (تاکنون) فرست وورد هتل پلازا با ۷۳۰۰ اتاق در پاهانگ (مالزی)

هتل


هتل با بیشترین اتاق در جهان (در دست ساخت) : هتل ابرج کدی با ۱۰۰۰۰ اتاق در مکه (عربستان سعودی)

هتل


هتل دارای عمیق‌ترین استخر در جهان : هتل ترمه میله‌پینی با استخری به عمق ۴۲٫۱۵ متر محتوی ۴هزارو۳۰۰ مترمکعب آب در مونته‌گروتو ترمه (ایتالیا)

هتل
شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
Mahampg.ir - Copyright © 2019 - All rights reserved