۳۲۸

هتل یخی سوئد

هتل یخی سوئد

۲۷ سال پیش برای نخستین بار مهمانان هتل یخی سوئد در اتاق‌هایی با دیوارهای یخی و برفی شب را به روز رساندند.

هر سال، وقتی که دمای هوای سرزمین‌های شمالی سوئد و مدار قطب شمال به زیر صفر درجه می رسد، قالب‌های بلورین یخ از یک دریاچه محلی جمع‌آوری شده و به اشکال هندسی فوق‌العاده‌ای تراش می‌خورند و در منطقه‌ای به نام “یوکاس یروی”، زیرساخت‌های لازم برای ساخت یک هتل یخی بی‌نظیر آماده می‌شود.

هتل


هتل یخی سوئد دیا “آیس هتل” یکی از جاذبه های توریستی سوئد است که هر ساله، هزارن نفر را از نقاط مختلف جهان به سمت سوئد می کشاند. ساخت هتل یخی سوئد اکتبر هر سال آغاز می شود تا در فصل زمستان پذیرای توریست ها باشد. به مساحت و امکانات تفریحی این هتل که اولین پایه های آن در دهه ۱۹۷۰ میلادی ریخته شد هر ساله اضافه می گردد و “آیس هتل” امروزه از جاذبه و شهرتی بین المللی برخوردار است.

هتل


مسافرین هتل یخی سوئد اغلب افراد ثروتمند هستند، زیرا هزینه اقامت در آن به علت زمان محدود و هزینه بالای ساخت هر ساله ی آن بسیار بالا است. قیمت اتاق‌ها به ازای هر شب اقامت در هتل یخی سوئد از ۱۶۹ دلار شروع و به ۸۰۰ دلار نیز می‌رسد. این هتل به امکانات تکنیکی مدرنی مجهز است که دمای هتل را ثابت نگه می دارد و همچنین امکان استفاده از استخر آب گرم نیز در هتل وجود دارد.

هتل


در این مجموعه خارق العاده توریستی حتی کلیسایی فوق العاده زیبا از یخ با شمعدانهای یخی و تزئیناتی خیره کننده و زیبا وجود دارد که هر ساله پذیرای عروس و داماد هایی از سراسر جهان است که مراسم آغاز زندگی مشترک خود را در آن انجام می دهند.

هتل
شما میتوانید نظر خود را در مورد این مطلب ثبت نمایید
نظرات سایر کاربران در مورد این مطلب
Mahampg.ir - Copyright © 2019 - All rights reserved